Bafra ikinci el oto pazarında durgunluk sürüyor

Samsun'un Bafra ilçesinde, ikinci el oto pazarında 2014 yılının ilk haftasında satışlarda durgunluk yaşanıyor.

Bafra ikinci el oto pazarında durgunluk sürüyor
07 Ocak 2014 Salı 19:23

Samsun'un Bafra ilçesinde, ikinci el oto pazarında 2014 yılının ilk haftasında satışlarda durgunluk yaşanıyor. Yeni yıldaki hedefleri tutturmak için peş peşe devreye kampanyalar sokulurken, piyasadaki durgunluğu aşmak üzere vadeli satış seçenekleri de uygulanıyor.

Kendi otomobilini piyasaya satışa çıkaran Mehmet Tok, "İkinci el oto piyasası, Bafra oto pazarında büyük durgunluk yaşıyor, bunu aşmak ve satışları artırmak için çeşitli çareler arıyoruz.’’ dedi. 2014 yılının ilk haftasında otomobilini satanların çok olduğunu ancak alanların olmadığını kaydeden Tok, "Son LPG’ye gelen zamlardan dolayı vatandaşlar yürümeyi tercih ediyor. Vatandaşlarımız, motor gücü az olan araçlar arıyor." diye konuştu.

Bafra ilçesine bağlı Doğanca beldesi sakinlerinden İbrahim Erdem ise "İkinci el 92 model otomobilleri hükümet toplayarak hurdaya alacağız demişti. Şu anda ikinci el otomobillerde fiyatlar arttı. Kısacası araçlara zam geldi. Şu anda zam yüzünden Bafra oto pazarında alışverişte hareketlilik yok. İkinci el otomobillere fiyattan dolayı kimse yaklaşamıyor. Bugün ikinci el bir 92 model bir Broadway 8 bin liradan satılıyor." diyerek sıkıntıları dile getirdi. İslam Akbaş da "İkinci el otomobilde, hava şartlarında ısınma olduğu zaman fiyatlar da artış oluyor. Havalar soğuduğu zaman fiyatlarda düşüş oluyor. Hurda yasası da çıkmadığı için yeni arabalar pahalandı. İkinci el arabalarda ona istinaden pahalandı. Bugün alım satım yok." şeklinde konuştu.
CİHAN

Bafra ikinci el oto pazarında durgunluk sürüyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×