BAFİMDER'in istişare toplantısı yapıldı

Bafra imam hatip lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği(BAFİMDER), 2013 yılı istişare toplantısını gerçekleştirdi.

BAFİMDER'in istişare toplantısı yapıldı
13 Aralık 2013 Cuma 17:48

Bafra imam hatip lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği(BAFİMDER), 2013 yılı istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan dernek yönetim kurulu başkanı Murat Topal, yıl boyunca yaptıkları faaliyetlerle ilgili üyelere bilgi verdi. 2013 yılında İmamlık Yeterlilik Kursu Hocalığı ve Müezzin Kayyımlık Yeterlilik Belgesi Sınavı Kursu açtıklarını hatırlatan başkan Topal, orta ve lise kısmında başarılı öğrencilere ödüller dağıttıklarını kaydetti.

Toplantıya katılan Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Berati Aydın, imam hatip lisesindeki eğitimler hakkında bilgi verdi. Okuldaki başarı oranını yükseltmek için halk eğitim merkezi destekli kurslar düzenlediklerini anımsattı. Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uzunlar, ihtiyaca göre yeni okul binalarının gündeme alındığını açıklarken, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Kurt da yeni okul binaları ile ilgili ödeneklerin çıktığını, konunun proje aşamasında olduğu bilgisini paylaştı.

Bafimder Başkanı Murat Topal, 2014 yılında yapmayı planladıkları faaliyetleri özetleyerek, katılımcılardan ve İmam Hatip Lisesi mezunlarından destek beklediklerini vurguladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uzunlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Berati Aydın, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Halil İbrahim Çalık, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yuruseven, TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamit Kılıç, çok sayıda imam hatip lisesi mezunu ve mensubu katıldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×