Badminton Genç Kızlar ve Genç Erkekler gurup müsabakaları tamamlandı

20-22 Ocak 2014 tarihleri arasında Erzincan’da gerçekleştirilen Gençler Badminton gurup müsabakalarında kızlarda Ankara Sincan Anadolu Lisesi, erkeklerde ise Erzincan Spor Lisesi birinci oldu.

Badminton Genç Kızlar ve Genç Erkekler gurup müsabakaları tamamlandı
22 Ocak 2014 Çarşamba 16:23

20-22 Ocak 2014 tarihleri arasında Erzincan’da gerçekleştirilen Gençler Badminton gurup müsabakalarında kızlarda Ankara Sincan Anadolu Lisesi, erkeklerde ise Erzincan Spor Lisesi birinci oldu. Kızlarda mücadele eden Erzincan Spor Lisesi kız takımı ise grup müsabakalarını ikinci sırada tamamladı. Erzincan’ı temsil eden Spor Lisesinin kız ve erkek takımları Erzincan’ı Türkiye Finallerinde temsil edecekler.

Okul Sporlarının 2013-2014 yılı faaliyet programında yer alan Genç Kızlar ve Genç Erkekler Badminton grup müsabakalarına Erzincan ev sahipliği yaptı. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yıldırım Akbulut Spor salonunda 20 Ocak 2014 tarihinde başlayan müsabakalar yapılana final maçlarının ardından tamamlandı. Müsabakalarda 7 erkek 7 kız takımı olmak üzere toplam 14 takım mücadele etti. Oldukça çekişmeli geçen maçlar renkli görüntülere sahne oldu. Özellikle ev sahibi Erzincan Spor Lisesinin sporcularının yaptıkları maçlar oldukça zevkli geçti. Spor Lisesi sporcuları oynadıkları maçları kazanarak hem erkeklerde hem de kızlarda finallere kalmayı başardı. Final maçlarının neticesinde ise Erkek takımı birinciliği elde ederken Kız takımı ise ikinci oldu. Her iki Erzincan ekibi de Mersin'de gerçekleştirilecek olan Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı. Yapılan müsabakalar neticesinde Genç Kızlarda; Ankara Sincan Anadolu Lisesi birinci, Erzincan Spor Lisesi ikinci, Malatya Atatürk Kız Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu. Genç Erkeklerde; Erzincan Spor Lisesi birinci, Ankara Keçiören Teknik Endüstri Meslek Lisesi ikinci, Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

GRUP MÜSABAKALARINA KATILAN TAKIMLAR

Erzincan’da düzenlenen Genç Erkekler ve Genç Kızlar Badminton grup müsabakalarında, Genç Erkeklerde; Ankara Keçiören Teknik Endüstri Meslek Lisesi, Diyarbakır Özel Dicle Koleji, Mersin Yenişehir Şevket Pozcu Anadolu Lisesi, Bayburt Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, Erzincan Spor Lisesi, Sivas Gazi Anadolu Lisesi, Tokat Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi mücadele etti.
Genç Kızlarda ise; Ankara Sincan Anadolu Lisesi, Mersin Yenişehir Mersin Anadolu Lisesi, Trabzon Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi, Erzincan Spor Lisesi, Malatya Atatürk Kız Anadolu Lisesi, Sivas Şarkışla Kız Meslek Lisesi ve Tokat İmam Hatip Lisesi mücadele etti. CİHAN

Badminton Genç Kızlar ve Genç Erkekler gurup müsabakaları tamamlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×