Babalara sertifikaları verildi

Batman Petrol Ofisi İlkokulu'nda gerçekleşen Baba Destek Programı sona erdi. Eğitim programına katılan babalara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Babalara sertifikaları verildi
23 Ocak 2014 Perşembe 13:38

Batman Petrol Ofisi İlkokulu'nda gerçekleşen Baba Destek Programı sona erdi. Eğitim programına katılan babalara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) arasında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda 8 hafta süren Baba Destek Programı (BADEP) Eğitim programına katılan babalara, sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Beşevler Mahallesi'nde bulunan Petrol Ofisi İlkokulu'nda gerçekleşen sertifika törenine Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, Okul Müdürü Hayri Nurullah Yıldırım, öğretmenler ve Baba Destek Programı eğitimine katılan babalar ve çocukları katıldı.

Sertifika töreni sinevizyon gösterisi ve ardından Ümit Dursun tarafından BADEP hakkında verilen kısa bilgilendirme ile devam etti. Bilgilendirmenin ardından Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa bir konuşma yaptı. Akboğa konuşmasında, "Şüphesiz temel eğitim döneminde babanın rolü çocuğun hayatında önemli bir yer tutmakta. Baba Destek Programına katılarak Geleneksel baba kişiliği yerine çocukların gelişiminde ve eğitiminde daha etkin ve olumlu bir rol oynamak çok önemli. Bilimsel temelli eğitim aynı zamanda aile içi sağlıklı iletişimin gelişmesinin yanı sıra mutlu aile yapısının oluşumuna da önemli katkı sağlamakta. Babanın çocuğuyla arkadaş olması çocuğun çocukluk ve gençlik döneminde karşılaşacağı sayısız tehlikelerden de korunmasına katkıda bulunacak. Ben eğitime katılan siz değerli velileri kutluyor, bu eğitimin verilmesinde emeği geçen idareci ve öğretmen arkadaşlarımı da kutluyorum." dedi.

Baba Destek Programı özellikle 3-11 yaş arası çocukları olan ve okuma yazma bilen babaları hedeflemekte. Düzenlenen sertifika töreni, Baba destek eğitim programına katılan babalara sertifikalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×