Aziziye Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

Erzurum merkez Aziziye Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Aziziye Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı
14 Nisan 2014 Pazartesi 15:38

Erzurum merkez Aziziye Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Meclis toplantısında konuşan Başkan Orhan, “Bizler de Erzurum’da Aziziye Belediyesi olarak, birlik ve beraberlik içerisinde, hizmetlerimizi doğru ve güzel planlayıp, kaynaklarımızı etkin ve verimli bir şekilde kullanarak, halkımıza en güzel şekilde hizmet sunmak için çalışacağız. Bizim için bu memlekete hizmet edenler kadar, hizmet etmeye talip olanlar da bir berekettir. Hepimiz bu memleket için bir bereket ve değeriz. Hepimizin görüşü, hepimizin önerisi, yapacağımız çalışmalarda bizim için büyük önem arz etmektedir. Özellikle bunu vurgulamak istiyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından gündem maddelerine geçilerek, meclis başkan vekilleri ve ihtisas komisyonları için seçim yapıldı. Seçimlerle, Meclis Birinci Başkan Vekilliğine Ömer Faruk Yarba, İkinci Başkan Vekilliğine Adnan Korkmaz, Divan Katibi Asil Üyeliğine Mualla Turan Saykal İle Cafer Pala, Yedek Üyeliğe de Ahmet Alak ve İlhan Kervan seçildi.

Encümen üyeliğine Ömer Faruk Yarba ile Onur Sertaç Gök’ün seçildiği mecliste, İmar Komisyonu üyeliğine AK Parti grubundan Muhammet Fatih Solmaz, Serkan Tolga Kuzu, Ahmet Kocaman ve Mustafa Kahveci, MHP grubundan da Lütfü Talay seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu ise yapılan seçimin ardından Ahmet Alak, Ömer Faruk Töremen ve Hülya Saltuklu’dan oluştu. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği üyeliğine Hüseyin Bekmez, Doğu Anadolu Belediyeler Birliği üyeliğine Mehmet Akarsu ve Erzurum-Erzincan-Bayburt Kalkınma Birliği’ne de Halil Özcan seçildi. Aziziye Belediye Meclisi, 20 AK Parti ve 5 MHP olmak üzere 25 üyeden oluşuyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×