Azeri ormancılar Türkiye'de

'Ulusal Orman Programı ve Orman Kanunun Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi' kapsamında Türkiye’ye gelen Azerbaycan Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Ormancılık Departmanı Daire Başkanlarından Sadig Salmanov ve Azad Guliyev, Bursa Orman Bölge Müdü.

Azeri ormancılar Türkiye'de
18 Ocak 2014 Cumartesi 12:13

'Ulusal Orman Programı ve Orman Kanunun Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi' kapsamında Türkiye’ye gelen Azerbaycan Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Ormancılık Departmanı Daire Başkanlarından Sadig Salmanov ve Azad Guliyev, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü'nde temaslarda bulundu.
Bursa Orman Bölge Müdürü Vekili Fahri Sönmezoğlu, misafir heyete, bölge müdürlüğünün kuruluşu, çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Heyetin Uludağ gezisi ile başlayan programı Bursa fidanlığı ile devam etti. Bursa Orman Fidanlık Müdürü Selahattin Özcan, fidanlık çalışmaları ve tohum saklama soğuk hava deposu hakkında verdi.
Yalova’da bulunan özel fidanlık ile birlikte Hayrettin Karaca Arberetumu'nu ziyaret eden heyet, Yalova Model Ormanı konusunda Yalova İşletme Müdürü M. Mustafa Güner’den bilgi aldı. Azeri heyet, daha sonra İstanbul’a geçti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×