Avrupa Şampiyonu Kamacı: Formda olmamı sigaradan uzak durmama borçluyum

Avrupa Şampiyonu eski Milli Boksör Cemal Kamacı, 71 yaşında olmasına rağmen hala formda olmasını sigara ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasına bağlı olduğunu söyledi.

Avrupa Şampiyonu Kamacı: Formda olmamı sigaradan uzak durmama borçluyum
07 Mart 2014 Cuma 15:08

Avrupa Şampiyonu eski Milli Boksör Cemal Kamacı, 71 yaşında olmasına rağmen hala formda olmasını sigara ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasına bağlı olduğunu söyledi.

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü Aydın Doğan Kapalı Spor Salonu’nda Polis-Öğrenci Buluşmaları etkinliği düzenledi. Organizasyona konuk olarak katılan Türk boksunun efsane isimlerden Avrupa Şampiyonu Milli Boksör Cemal Kamacı(71), formda olmasını sigara ve kötü alışkanlığı olmaması ile düzenli spor yapmasına bağladı
Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Selçuk Yağcı’nın açılış konuşması ile başlayan program da Komiser Ali Yılmaz ney dinletisi, Polis Memuru Muhammed Ali Ciğerli ‘Sakarya Türküsü’, Mareşal Çakmak Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Fatih Mert ‘Özdemir’, Polis Memuru Ali Akbayır “Tarihten Bir Kesit” adlı eserleri seslendirdi.
Sağlık Meslek Lisesi Tiyatro Grubunun “Sigara Alışkanlığı” konulu skeci sahnelediği ve Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Nida Altınay saz semaisi sunduğu programda konuk olarak katılan Türk boksunun efsane isimlerden Avrupa Şampiyonu Cemal Kamacı, Türkiye şampiyonu Abdülkadir Köroğlu ile gösteri maçı yaptı. Müsabaka öncesi bir konuşma yapan 71 yaşındaki Kamacı, ‘Bugünlere Yüce Allah sayesinde geldim. Bakın 71 yaşındayım ama hala güçlüyüm. Neden mi? Çünkü; sigara gibi kötü alışkanlıklardan bu yaşıma kadar uzak durdum, sizde uzak durun.’ dedi.
Bir buçuk dakikadan 5 raund süren müsabaka da 71 yaşındaki Kamacı’nın enerjisi seyircilerden yoğun alkış aldı. Müsabaka beraberlikle sonuçlanırken Kamaca ve Özarslan’ a İl Emniyet Müdürü Ahmet Can tarafından hediye takdim edildi.

Etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan Emniyet Müdürü Ahmet Can, Toplum Destekli Polislik ve Çocuk Şube Müdürlüklerinin yürüttüğü projeler olduğunu belirterek, "Sadece suçluyu yakalama değil, suçu önleme anlamında da toplumun katkısını, desteğini, bilhassa öğrencilerin desteğini sağlamak ve onları bilinçlendirmek için bu projeleri yapıyoruz." dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×