Avrupa İşletmeler Ağı Projesi'nden ETSO’ya ziyaret

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler(KOBİ)’in, Avrupa Birliği (AB) program ve inisiyatiflerinden yararlanabilmeleri amacıyla destek ve danışmanlık hizmetlerini sunmak, AB mevzuatının KOBİ’lerin ihtiyaçlarına cevap vermesini sağlamak amacıyla hayata geçi.

Avrupa İşletmeler Ağı Projesi'nden ETSO’ya ziyaret
23 Ocak 2014 Perşembe 17:33

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler(KOBİ)’in, Avrupa Birliği (AB) program ve inisiyatiflerinden yararlanabilmeleri amacıyla destek ve danışmanlık hizmetlerini sunmak, AB mevzuatının KOBİ’lerin ihtiyaçlarına cevap vermesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Avrupa İşletmeler Ağı Projesi(BSN Anatolia) Konsorsiyumu’nun başkanlığını yürüten Ankara OSTİM KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü, projenin Erzurum koordinatörlüğünü yürüten Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret etti.

ETSO’da, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Akal ve Genel Sekreter Av. Harun Delibaş’ı ziyaret eden OSTİM KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Tezyetiş ve BSN Anatolia Konsorsiyum Başkanı Uğurtan Sümer, ziyaretin projenin Erzurum ve çevre illerdeki faaliyetlerinin yerinde incelenmesi ve başarılı kalemlerinin genişletilerek daha da genişletilmesi amacıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

ETSO Genel Sekreter Yardımcısı Kürşat Karagöl, ETSO Ticaret Sicili Müdürü ve BSN Anatolia Erzurum Koordinatörü Hakan İnanlı ile Erzurum ABİGEM Koordinatörü Prof. Dr. Osman Demirdöğen’in de hazır bulunduğu ziyarette ayrıca; 2014 yılından sonra projenin devamlılığını sağlamak ve projenin daha başarılı olması için gerekli bütçe ve konsorsiyum faaliyetlerinin yerinde değerlendirilerek ön çalışma yapılması gerektiğinin altı çizildi.

Ziyarette konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Akal ise, ETSO’nun, 7 Ağustos 2009 tarihinde ortak olduğu BSN Anatolia’nın önemli bir proje olduğunu söyledi. Akal, KOBİ’lerin ülkeler arası işbirliklerini geliştirmek için hizmetler sunan projenin ayrıca KOBİ’lerin işlerini geliştirmelerini ve yeni pazarlara girmelerini sağlamak ve yabancı iş ortakları bulmaları konusunda da bu işletmelere imkanlar sunduğunu vurguladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×