Avrupa Erciyes'e geliyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yatırımları ile dünyanın en önemli kış turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes'e yabancıların ve özellikle Avrupa ülkelerinin ilgisi artıyor. Danimarka, Hollanda, Avusturya gibi ülkelerden sonra Almanya'dan...

Avrupa Erciyes'e geliyor
16 Mayıs 2014 Cuma 16:03

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yatırımları ile dünyanın en önemli kış turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes'e yabancıların ve özellikle Avrupa ülkelerinin ilgisi artıyor. Danimarka, Hollanda, Avusturya gibi ülkelerden sonra Almanya'dan da tur operatörleri Kayseri'ye gelerek Erciyes'i gezdi.

Bir haftalık program dahilinde Almanya'dan gelen tur operatörleri Erciyes'e hayran kaldı. Alman tur operatörlerine Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı tarafından bilgi verildi. Almanya'dan gelen konuklara Erciyes Master Planı hakkında bilgiler veren Cıngı, dev maket üzerinde projeyi anlattı. Konuklar daha sonra Tekir Yaylasında bulunan mekanik tesisle gondol gezisi yaptı.

Erciyes Kayak Merkezinden çok etkilendiklerini ifade eden Alman Tur Operatörleri bu kadar büyük bir proje beklemediklerini ve gördükleri manzara karşısında çok şaşırdıklarını belirttiler. Tur operatörleri edindikleri izlenimleri Almanya'da aktaracaklarını ve başkalarının da bu güzelliği görmelerini sağlamaya çalışacaklarını kaydettiler.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×