Av tüfeğiyle öldürülen muhtar toprağa verildi

Zonguldak’ın Keller köyünde cami minaresinin yapımı sırasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada Ecevit Aktaş tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürülen muhtar Saffet Öztürk'ün (48) cenazesi toprağa verildi.

Av tüfeğiyle öldürülen muhtar toprağa verildi
24 Ocak 2014 Cuma 17:48

Zonguldak’ın Keller köyünde cami minaresinin yapımı sırasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada Ecevit Aktaş tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürülen muhtar Saffet Öztürk'ün (48) cenazesi toprağa verildi. Cenaze törenine çok sayıda muhtar ve vatandaş katıldı.

Zonguldak'ın Keller Köyü Çavuşlar Mahallesi'nde cami minaresi yapılmak istenen arazinin kendilerine ait olduğunu ileri süren Meliha Aktaş ve oğlu Ecevit Aktaş, dün kendilerini iknaya gelen köy muhtarı Saffet Öztürk ile tartıştı. Öztürk, Ecevit Aktaş'ın silahlı saldırısına uğradı. Ağır yaralı olarak Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Öztürk, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Keller Köyü Muhtarı Saffet Öztürk’ün Türk bayrağına sarılı tabutu, ilk olarak evinin önüne getirilerek dua edildi. Muhtar Öztürk’ün eşi ve çocukları gözyaşlarına boğuldu. Sevgi Öztürk, babasının tabutuna sarılarak, “Sen merak etme babacığım, biz iyiyiz” diye gözyaşı döktü. Törende konuşan Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, muhtar Öztürk’e sahip çıkılmadığını ileri sürdü. Daha sonra Keller İlkokulu bahçesine taşınan Öztürk’ün naaşı, kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.
CİHAN

Av tüfeğiyle öldürülen muhtar toprağa verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×