AÜ Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, İstanbul'dan madalyalarla döndü

Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından İstanbul’da düzenlenen 12.

AÜ Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, İstanbul'dan madalyalarla döndü
20 Şubat 2014 Perşembe 13:23

Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından İstanbul’da düzenlenen 12. Uluslararası Mutfak Günleri'nde 5 bronz madalya, 2 merit ödül kazandı.

İstanbul Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen yarışmada Türk mutfağı, dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluştu. Türk aşçılar ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşma ve karşılıklı bilgi alışverişi sağlandı. Söz konusu organizasyonda AÜ Turizm Fakültesi Aşçılık Takımından Mustafa Ülker, İskender Oğuz Oral, Okan Özdemir Yılın En İyi Üniversitesi etabında bronz madalya; Onur Tüfekçioğlu, Damla Köse, Gülcan Baş Üniversiteler Arası Modern Türk Mutfağı Yarışması’nda bronz madalya; Niran Karabacak, Sercan Gedik, Dilek Yılmaz Ustalar Pratik Ekip Yarışması’nda bronz madalya kazandı.

Gürkan Aybek de bireysel olarak yarıştığı Üniversiteler Arası Makarna Yarışması’nda bronz madalya; Niran Karabacak Üniversiteler Arası Tatlı Yarışması’nda bronz madalya kazanırken, Emre Özen Üniversiteler Arası Tatlı Yarışması’nda merit ödül ve Elmas Tufan Üniversiteler Arası Ana Yemek Yarışması’nda merit ödül kazanmayı başardı.

Yarışmadan madalyalarla dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen AÜ Turizm Fakültesi son sınıf öğrencisi Mustafa Ülker, "Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı olarak ulusal ve uluslararası düzenlenen yarışmalarda üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu yarışmalar sektöre atılan yeni aşçılar için çok anlamlı ve verimli oluyor. Birçok yabancı şef ile tanışma fırsatı buluyoruz. Onlarla sektörle ilgili sohbetlerimiz oluyor." diye konuştu.

Ülker, değişen, yenilenen ve sürekli büyüyen turizm sektöründe geleceğin turizmcileri olarak bu tür yarışmalarda her zaman ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını söyledi.
CİHAN

AÜ Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, İstanbul'dan madalyalarla döndü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×