AÜ öğrencileri, yağmur altında Soma için toplandılar

Atatürk Üniversitesi (AÜ) öğrencileri Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenler için yağmura aldırış etmeden AÜ Bilim ve Gençlik Anıtı önünde bir araya geldi. Grup adına basın açıklaması yapan İletişim Fakültesi...

AÜ öğrencileri, yağmur altında Soma için toplandılar
15 Mayıs 2014 Perşembe 19:18

Atatürk Üniversitesi (AÜ) öğrencileri Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenler için yağmura aldırış etmeden AÜ Bilim ve Gençlik Anıtı önünde bir araya geldi.

Grup adına basın açıklaması yapan İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Kemal Çakar, işçinin canının hiçe sayılmasına karşı olduklarını belirtti. Çakar, açıklamada "Acımız büyük kalpler sızlıyor, evlatlar evde babalarını, hanımlar eşlerini bekliyorlar bir kez daha sarılmak için, Herkesin gözü yaşlı, 80 milyon ağlıyor Türkiye ağlıyor. Yine yeniden çünkü bu ilk değil. Bugüne kadar binlerce işçimiz madenlerde hayatını kaybetti. Hepsinin amacı helal para kazanabilmekti. Bu dünyada bir gün daha var olabilmek için para kazanabilmekti amaçları. Karşıyız işçinin canının hiçe sayılmasına, karşıyız emeğinin sömürülmesine, karşıyız haksızlıklara. Onlar kocaman temiz yürekleri ile analarının duaları ile evlatlarına yeniden kavuşabilme arzusu ile her gün o madenlere canlarını dişlerine takarak çalışıyorlar. Bizler çok şey istemiyoruz bizler bu işçilere bu güzel insanlara hak ettikleri değerin verilmesini istiyoruz, birilerinin sorumsuzluğu yüzünden ölmesinler istiyoruz, insan hayatı bu kadar değersiz olmasın istiyoruz, bizler hak etmediğimiz hiçbir şeyi istemiyoruz. Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verdi.

CİHAN

AÜ öğrencileri, yağmur altında Soma için toplandılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×