AÜ, hava kirliliğine dikkat çekiyor

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeynep Eren, 'Temiz Hava Herkesin Hakkı, Atığını Yakma Havanı Koru' eğitim semineri hakkında bilgi verdi.

AÜ, hava kirliliğine dikkat çekiyor
22 Ocak 2014 Çarşamba 11:50

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeynep Eren, 'Temiz Hava Herkesin Hakkı, Atığını Yakma Havanı Koru' eğitim semineri hakkında bilgi verdi. Eren, semineri, Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Erzurum Sağlık İl Müdürlüğü, Yakutiye Belediye Başkanlığı, Palen Doğalgaz işbirliği ve KUDAKA’nın desteğiyle, başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

Proje yöneticisi AÜ Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeynep Eren, projenin, Erzurum’daki hava kirliliğinden yola çıkarak başladığını belirterek, şehir merkezinde bulunan oto-sanayi bölgesinde faaliyet gösteren iş yerleri çalışanları için çeşitli sanayi malzemelerini ya bertaraf amacıyla ya da özellikle kış aylarında ısınma amacıyla sobalarda ve diğer yakma sistemlerinde kontrolsüz bir şekilde yakılmasını önlemeye yönelik bir eğitim semineri olduğunu ifade etti.

Eren, projenin sadece eğitim semineriyle sınırlı kalmadığını hatırlatarak, şunları söyledi: “KUDAKA’dan alınan destekle biner adet poster, davetiye ve afiş bastırdık. Bunları Yakutiye Belediyesi çalışanlarının yardımıyla oto-sanayi esnafına dağıttık. Amacımız, hava kirliliğine karşı bir farkındalık oluşturmaktı. Düzenlenen eğitim semineriyle oto-sanayi bölgesinde yakılan sanayi atıklarının, insanların sağlığını nasıl tehdit ettiğini ve daha sonra şehrin hava kalitesinin nasıl düştüğünü anlattık. Sonuç olarak bir farkındalık yarattığımızı ve bu konuya dikkat çektiğimizi düşünüyorum.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×