Atilla Taş ve Gökçe Fırat'a tutuklama talebi

Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun aralarında bulunduğu 8 kişi, tutuklanmaları istemiyle hakimliğe sevk edildi

Atilla Taş ve Gökçe Fırat'a tutuklama talebi
02 Eylül 2016 Cuma 18:56

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun aralarında bulunduğu 8 kişi, tutuklanmaları istemiyle hakimliğe sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığınca, FETÖ'nün 'Medya Yapılanması' soruşturması kapsamında gözaltına alınan 12 kişiden Atilla Taş, Dinçer Gökçe, Mutlu Çölgeçen ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da aralarında bulunduğu şüpheli, FETÖ üyeliğinden tutuklanması istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevkedildi.

Alparslan Akkuş, Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz ve Ömer Şahin savcılık ifadesinden sonra serbest bırakıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar ile Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Murat Çağlak tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen 35 şüpheliden 12 şüpheli gazeteci  gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanarak İstanbul Adalet Sarayı'na çıkarılan,  Cumhuriyet Savcılığınca ifadeleri alınan 12 şüpheliden FETÖ üyeliğinden tutuklanması istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

TUTUKLAMAYA  SEVKEDİLEN ŞÜPHELİLER 

Savcılık sorgularının ardından şüpheliler Alparslan Akkuş, Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz ve Ömer Şahin serbest bırakılırken, şarkıcı Atilla Taş, gazeteciler Murat Aksoy, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ayhan Şimşek, Gökçe Fırat Çulhaoğlu ve Mutlu Çölgeçen tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

5 ŞÜPHELİ FERARİ 18'İ YURTDIŞINDA

Ergun Babahan'ın da aralarında bulunduğu 18 kişinin yurtdışında bulunduğu tespit edilmişti. Türkiye'de bulunan 17 şüpheliden 12'si gözaltına alınmış, 5'i adreslerinde bulunamamıştı. 5 şüpheli firari olarak aranıyor.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×