Atatürk’ün Osmaniye’ye geliş yıldönümü kutlandı

Atatürk'ün Osmaniye'ye gelişinin 89. yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Tören, Devlet Demir Yolları Tren İstasyonu'nda, Atatürk'ün trenle Osmaniye'ye gelişinin temsili karşılanmasıyla başladı.

Atatürk’ün Osmaniye’ye geliş yıldönümü kutlandı
16 Ocak 2014 Perşembe 19:28

Atatürk'ün Osmaniye'ye gelişinin 89. yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Tören, Devlet Demir Yolları Tren İstasyonu'nda, Atatürk'ün trenle Osmaniye'ye gelişinin temsili karşılanmasıyla başladı. Alkışlar arasında yapılan karşılama sırasında sirenler eşliğinde 21 pare top atışı yapıldı.

Trenle istasyona gelen izciler, Türk Bayrağını, Vali Mehmet Oduncu’ya takdim etti. Vali Oduncu "Ulu Önder Atatürk'ün Osmaniye'ye gelişinin 89'uncu yıl dönümünde Türk gençliğine olan büyük Atamızın itimadını, büyük atamızın manevi şahsiyetinde ve bugünü devlet yöneticileri olarak Türk gençleri olan güvenimizi ve itimadımızı bir kez daha gururla ifade ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türk gençliğinin ebediyete kadar şehitlerimizin kan rengi olan ve ülkemizin bağımsızlığını temsil eden şanlı yüce Türk Bayrağımızı ebediyete kadar dalgalandıracaklarına inanıyor, ve büyük bir onur ve şerefle geleceğin teminatı olan siz gençlerimizden bu bayrağı teslim alıyorum." dedi.

Kutlamalar, belediye mehter takımının gösterisi, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ile devam etti. Törenin devamında İstasyondan, Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı'na kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Atatürk Anıtı önünde yapılan tören ise Vali Oduncu’nun Anıta Valilik çelengini sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekilmesinden sonra Vali Oduncu, şeref defterini imzaladı.

Törene Garnizon Komutanı Vekili ve İl Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, Belediye Başkanı Kadir Kara, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri ile çok sayıda Osmaniyeli katıldı. CİHAN

Atatürk’ün Osmaniye’ye geliş yıldönümü kutlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×