Atatürk Havalimanı’nda ‘kış’ hazırlığı

İstanbul'da etkili olması beklenen kar yağışı ve soğuk havanın Atatürk Havalimanı’nda uçuş trafiğini aksatmaması için hazırlıklar tamamlandı.

Atatürk Havalimanı’nda ‘kış’ hazırlığı
10 Aralık 2013 Salı 18:03

İstanbul'da etkili olması beklenen kar yağışı ve soğuk havanın Atatürk Havalimanı’nda uçuş trafiğini aksatmaması için hazırlıklar tamamlandı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri pistlerde buzlanmaya karşı bin ton solüsyon aldı.

DHMİ’den alınan bilgiye göre, meteorolojinin kar yağışı ve soğuk hava uyarısının ardından Atatürk Havalimanı'nda bulunan tüm yer hizmetleri şirketleri ile toplantı yapıldı. DHMİ yetkilileri, yetkilileri tüm şirketlerden görevlerini eksiksiz yerine getirmesini istedi. DHMİ uçaklara ve pistlerde buzlanmaya karşı de-icing, anti-icing yapmak için bin ton solüsyon aldı. Ayrıca karla mücadelede kullanacağı tüm araçların bakımları yapıldı. İstanbul’da kar yağışının beklendiği günlerde önemli noktalarda bulunan personelini mesaiye bırakılma kararı alındı. Ayrıca pistlerde buzlanma olup olmadığını anlamak için sık sık ölçüm yapılacak.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×