Atatürk Havalimanı'nda IŞİD şüphesiyle iki gözaltı

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda IŞİD üyesi olduklarından şüphelenilen iki kişi gözaltına alındı

Atatürk Havalimanı'nda IŞİD şüphesiyle iki gözaltı
04 Temmuz 2016 Pazartesi 11:54

Atatürk Havalimanı'nda, IŞİD üyesi olduğu iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Uzman ekiplerin, "risk analizi" ve "profil değerlendirmesi" yapmasıyla yakalanan 2 kişin üzerinde 4 termal keskin nişancı dürbünü, 2 pasaport, 3 askeri elbise, 3 Kırgızistan kimlik kartı, 5 doğum belgesi yakalandı.

İstanbul Emniyeti'ne bağlı uzman ekipler, Atatürk Havalimanı'nda, gelen ve giden yolcular üzerinde "risk analizi" ve "profil değerlendirmesi" sonucunda Ukrayna'dan İstanbul'a gelen 2 kişiyi durdurdu.

Dış hatlar geliş katında durdurulan hem Kırgız hem Rus pasaportu olan K.V. (25) ile Kırgız pasaportu ve Ukrayna oturumu bulunan F.M.İ'nin, (35) üzerlerinde ve çantalarında, 4 termal keskin nişancı dürbünü, 3 takım askeri kamuflaj, başkalarına ait 2 pasaport, 3 Kırgızistan kimlik kartı ve 5 doğum belgesi ele geçirildi.

IŞİD üyesi olduğu iddia edilen 2 şüpheli sağlık kontrolünün ardından Vatan Caddesi'ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Şüphelilerin, IŞİD bünyesine katılarak Suriye ve Irak'taki çatışma bölgelerine gittikten sonra, çocukları olan çiftlere ya da kadınlara pasaport ve kimlik kartı ayarladığı, dünyaya yeni gelen bebekler için ise doğum belgesi hazırladıkları ileri sürüldü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×