Atabay: Korucularımızın fedakarlığını unutmayacağız

Diyarbakır İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Hilmi Atabay, korucuların fedakarlığını unutmayacaklarını söyledi.

Atabay: Korucularımızın fedakarlığını unutmayacağız
17 Ocak 2014 Cuma 17:03

Diyarbakır İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Hilmi Atabay, korucuların fedakarlığını unutmayacaklarını söyledi. Atabay, "Teröristle mücadele harekâtında Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçleriyle omuz omuza mücadele eden kahraman korucularımızın yapmış olduğu özverili çalışmalarını asla unutmamız mümkün değildir. Bizler her zaman korucularla beraber ve yanlarında olduk. Bundan sonra birlikte ve kararlıkla görev yapacağız." dedi.

Diyarbakır İl Jandarma Alay Komutanı Atabay, Diyarbakır ilçe ve köylerinde görev yapan köy korucuları ile geçici köy korucularıyla bir araya geldi. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı sosyal tesislerinde verilen yemeğe çok sayıda korucu katıldı. Diyarbakır Vali Yardımcısı Zafer Engin’in katıldığı programda korucular, taleplerini dile getirdi. Vali Yardımcısı Ergin ile Atabay, masaları tek tek gezerek korucularla tokalaştı. Burada bir konuşma yapan Diyarbakır İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Hilmi Atabay, emniyet ve asayiş görevlerinin yürütülmesinde yapmış olduğu görevlerle temel taşı olan korucuların bu hizmetlerinden dolayı memnuniyetlerini bir kez daha ifade etmek maksadıyla bir araya geldiklerini söyledi. Atabay, "Teröristle mücadele harekâtında Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçleriyle omuz omuza mücadele eden kahraman korucularımızın yapmış olduğu özverili çalışmalarını asla unutmamız mümkün değildir. Bizler her zaman korucularla beraber ve yanlarında olduk. Bundan sonra birlikte ve kararlıkla görev yapacağız. İsmi ne olursa her türlü teröre suç ve suçluya karşı köyünüzü ve vatanınızı gerekirse canınız pahasını koruyacağınıza, köyde örnek bir vatandaş olarak ailelerine onurlu ve haysiyetli bir yaşam adayacağınıza karşı inancımız her zamanki gibi tamdır." diye konuştu.

Diyarbakır Vali Yardımcısı Zafer Engin ise köy korucularının fedakarca çalıştığını belirterek, durumlarının gün geçtikçe daha iyi noktalara geldiğini söyledi. Engin, "Arkadaşlarla bir aya geldik, sorunlarını dinledik, not aldık. Çözümü yönünde ilgili yerlere tekliflerimizi götüreceğiz. Diyarbakır’da şu ana kadar 145 köy korucumuz şehit olmuştur. 125 köy korucumuz yaralanmış, gazi olmuştur." ifadelerini kullandı.
CİHAN

Atabay: Korucularımızın fedakarlığını unutmayacağız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×