Askerlere deprem eğitimi veriliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kara Kuvvetleri Muharebe Destek Komutanlığı ile yaptığı protokol kapsamında askerlere de deprem eğitimi vermeye başladı.

Askerlere deprem eğitimi veriliyor
23 Ocak 2014 Perşembe 15:23

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kara Kuvvetleri Muharebe Destek Komutanlığı ile yaptığı protokol kapsamında askerlere de deprem eğitimi vermeye başladı. 1999 Marmara depreminin ardından deprem tedbirlerine yönelik köklü çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, bu alanda eğitim ağını da yaygınlaştırıyor. İlk ve ortaöğretim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik sık sık eğitim programları düzenleyen Büyükşehir’in bu projesinden askeriye de yararlanmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi, Kartepe’deki Kara Kuvvetleri Muharebe Destek Komutanlığı ile yaptığı protokol kapsamında askerlere deprem eğitimi veriyor. Eğitimler Büyükşehir Belediyesi’nin Sekapark alanındaki Deprem ve Sismoloji Eğitim Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Eğitime katılan askerlere, merkezin 3 boyutlu simülasyon odasında 7,4 şiddetindeki bir depremde neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak öğretiliyor. Askerlere, deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gerekenler ve olası tehlikeler konularında bilgi veriliyor. Eğitim sonunda askerlere deprem anında yanlarında bulundurmaları gereken ilk yardım çantası hediye ediliyor. CİHAN

Askerlere deprem eğitimi veriliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×