Askerî tersanede gemi yan yattı: 9 yaralı

İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Alaybey Tersanesi’nde, bakımdan sonra denize indirilmek istenen "TCG Değirmendere" adlı römorkör yan yattı.

Askerî tersanede gemi yan yattı: 9 yaralı
23 Aralık 2013 Pazartesi 16:23

İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Alaybey Tersanesi’nde, bakımdan sonra denize indirilmek istenen "TCG Değirmendere" adlı römorkör yan yattı. Kazada 9 kişi yaralandı. Römorkörde bulunan asker ve sivil çalışanlardan altısının Karşıyaka Devlet Hastanesi, birisinin de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi. Hafif yaralanan iki kişi taburcu edildi.

Kaza, Alaybey Askerî Tersanesi'nde meydana geldi. Bir havuzda bakım yapılan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait römorkör, denize indirilirken aniden su alarak yan yattı. Römorkörde bulunan asker ve iki sivil işçiye ulaşılmaya çalışıldığı kaydedildi. İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın da olayın meydana geldiği tersaneye giderek bilgi aldığı belirtildi. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde konuyla ilgili yer alan açıklamada, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İzmir Tersanesi'nde havuzda bakımda olan TCG Değirmendere römorkörü, 23 Aralık 2013 tarihinde, havuzda dalış esnasında henüz bilinmeyen bir nedenle sağ tarafa yatmak suretiyle alabora olmuştur. Söz konusu römorkör, planlı bakım faaliyeti için 27 Kasım 2013 tarihinden itibaren havuzda bulunmaktadır. Alınan ilk bilgilere göre olay anında römorkörde bulunan bazı askerî ve sivil personelin kayıp olduğu belirlenmiş olup kurtarma çalışmalarına devam edilmektedir. Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×