Asker olmanın sevincini yaşadılar

Batman’da ‘Temsili Askerlik Uygulaması’na katılan 23 engelli, düzenlenen törenle bir günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadı. Jandarma Genel Komutanlığı'nın 175'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle engellilere yönelik 'Temsili askerlik...

Asker olmanın sevincini yaşadılar
12 Mayıs 2014 Pazartesi 18:28

Batman’da ‘Temsili Askerlik Uygulaması’na katılan 23 engelli, düzenlenen törenle bir günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadı.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 175'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle engellilere yönelik 'Temsili askerlik uygulaması' Hulusi Sayın Kışlası Tören alanında gerçekleşti. Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Batman İl Jandarma Komutanlığı'na aileleriyle gelen engelli 23 kişi, temsili askerlik için tıraş olup, askeri üniforma giydi. Askeri kıyafetlerle tören alanında yerlerini alan engellilere esas duruş, selam verme ve tören yürüyüşü eğitimleri verildi.

ASKERLİK KUTSAL BİR GÖREVDİR

Askerlik yapma özlemi çeken, ancak çeşitli nedenlerle askerlik yapamayan vatandaşlar için böyle bir tören düzenlediklerini ifade eden İl Jandarma Komutanı Albay Haci Sarıışık, “Türk silahı kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan Türkiye Cumhuriyeti jandarması saflarında temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için gelen engelli vatandaşlarımızın, heyecan ve coşku ile asker elbiselerini giymiş ve kahraman birer Mehmetçik olarak karşınızda gurur ve onurla durmaktadırlar. Askerlik her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZI ASKER OLARAK GÖRMEK ONURDUR

Engelli yakınları, çocuklarının bir gün de olsa asker olmasının kendilerini çok duygulandırdığını dile getirerek, "Çok memnun kaldık, Allah devletimizden razı olsun, başımızdan eksik etmesin" ifadelerini kullandı. Engelliler, daha sonra temsili olarak askerlik yemini ederek, tören geçişi yaptı.

Törene, Vali Yılmaz Arslan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emre Ejder ve engelli aileleri katıldı. CİHAN

Asker olmanın sevincini yaşadılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×