ASİMDER’den ‘Türk Bayrağını Al Ve Bize Katıl’ yürüyüş çağrısı

Erzurum Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Yrd. Doç.

ASİMDER’den ‘Türk Bayrağını Al Ve Bize Katıl’ yürüyüş çağrısı
21 Nisan 2014 Pazartesi 19:18

Erzurum Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez,
Erzurumluları 26 Nisan Cumartesi günü 13.00’te Havuzbaşı'ndan Atatürk Üniversitesi kampüsüne kadar gerçekleştirilecek olan yürüyüşe davet etti.

    Savaş Eğilmez, “Şehitlerimizi Anıyoruz. Milletimize Karşı Atılan İftiralara 'Artık Yeter' diyoruz. Bundan yaklaşık bir asır önce; Ermeni çeteleri; yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden, 500 binden fazla insanımızı katletmiştir. Ne yazık ki bu katiller, tüm dünyaya uydurma hikayelerle, Türklerin, Ermenileri katlettiği yalanını anlatarak mağdur rolü oynamış ve bunda da büyük başarı elde etmişlerdir. Bugün sözde soykırım bahane edilerek, ülkemiz ve milletimiz aleyhinde, dünya çapında büyük bir karalama kampanyası yapılmaktadır.” dedi.

    “Ermeni meselesi Türk milleti için milli bir mesele olmuştur.” diyen Eğilmez, “ Bizler; Ermenilerin yaptığı katliamın, en acı bir şekilde yaşandığı Erzurum’da, hem “şehitlerimizi anmak”, hem de bütün dünyaya, ülkemize ve milletimize atılan bu iftiralara karşı “artık yeter” demek için bir yürüyüş düzenliyoruz. Bu milli mesele karşısında, siyaseti bütünüyle bir kenara bırakarak, bu yürüyüşe destek verin. Al Bayrağımızı alın ve ailenizle birlikte bize katılın. Siz destek verirseniz, Erzurum’da atılacak bu adımı bütün dünya duyacaktır. 26 Nisan Cumartesi saat:13:00’da Havuzbaşı’nda buluşalım. Siz destek verirseniz, sesimizi bütün dünya duyacaktır.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×