ASELSAN mühendisinin ölüm nedeni belli oldu

ASELSAN mühendisi Erdem Uğur'un ölümünün ardındaki sır perdesi aralandı.

ASELSAN mühendisinin ölüm nedeni belli oldu
05 Mart 2015 Perşembe 11:01

Ankara’nın Cebeci semtinde tek başına oturan ASELSAN mühendisi Erdem Uğur’un geçen ay yatak odasında açık bırakılan tüp gazından zehirlenerek yaşamını yitirmesinin ardındaki giz perdesi aralandı.

BİLGİSAYAR YAZIŞMALARI OLAYI AYDINLATTI

Savcı İsmail Yalçın’ın talimatlarıyla cinayet ofis ekipleri, mühendisin evinde parmak izi araştırması yaptı ve bilgisayarına el koydu. Bilgisayar üstünde yapılan tetkik sonucunda, ölümün ardındaki sırrı çözecek ipuçları bulundu.

EVLENME TEKLİFİ REDDEDİLDİ

Buna oranla Uğur, 2013 Aralık ayında henüz Aselsan’da çalışmıyorken, internet üstünden Uşak’ta okuyan bir üniversiteli kızla tanıştı. İkili, bir zaman e-posta üstünden yazıştı. Genç kızın fotoğrafını internet üstünden görünce aşık bulunan Uğur, sürpriz bir biçimde evlenme Öneri etti. Bu bir hale şaşıran kız ise bu teklife menfi cevap verdi ve yalnızca “arkadaşça” görüşebileceklerini söyledi. Ancak Uğur, kıza aşkını ve yer aldığı ruh vaziyetini anlatmayı sürdürdü.

KOLAY ÖLÜM YOLLARINI ARAŞTIRDI

Savcılık, genç kızı ikna edemeyince bunalıma giren mühendisin, internet üstünden “kolay ölüm yollarını” aradığına ait kayıtlara da ulaştı. Mühendis, internet üstünde yaptığı sorgulamalarda her ölüm alternatifini tek tek sorguladı ve bunları kapının arkasına bıraktığı kağıdın bir kenarına not etti.

VOTKA İÇİP GAZI AÇTI

Tüp gazının en pratik yer aldığı neticesine varan mühendis, hadise günü evinin yakınlarındaki bir marketten votka alıp içti. Daha sonra mutfak tüpünü odasına taşıyarak hortumunu yatağın içine sokan mühendis, gazı açarak hayatına son verdi. Adli Tıp, mühendisin odasında bulunan “dikkat gaz açık” notundaki yazının da Uğur’un el ürünü olduğunu bildirdi. Genç kızın kimliğine ulaşan savcılıkkızın Uşak’tan ifadesine başvuruldu.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×