ARMONİ'den kutlu doğum programı

Çorum Armoni Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ARMONİ) kutlu doğum münasebetiyle program düzenledi.

ARMONİ'den kutlu doğum programı
16 Ocak 2014 Perşembe 16:13

Çorum Armoni Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ARMONİ) kutlu doğum münasebetiyle program düzenledi. Devlet Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak oyuncu ve program yapımcısı Reha Yeprem katıldı.

Programa çok sayıda ev hanımı ve öğrenci katılırken, katılımcılar arasında Peygamber Efendimiz'in (sas) sünnetlerinin yapılması konusunda yarışma yapıldı. Yarışma sonunda misafirlerin bir kısmına çeşitli hediyeler verildi. Burada konuşan Reha Yeprem, okuduğu şiirlerle salonda büyük alkış toplarken, Peygamber Efendimiz'den (sas) önce kadının hiçbir değerinin olmadığını, cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğünü hatırlattı.

Yeprem, Efendimiz'in (sas) kadınlara büyük önem verdiğini ifade ederek, zor zamanlardan geçildiğine işaret etti ve dua edilmesini istedi.
Program sonunda Dernek Başkanı Huriye Çoban tarafından Reha Yeprem'e çiçek takdim edildi.

Dernek Başkanı Çoban, kadınların Peygamber Efendimiz (sas) ile birlikte anlam kazandığını dile getirdi. Cahiliye döneminde kız çocuklara yapılanları anlatan Huriye Çoban, ''Kızlarımız eğer bugün varlık olarak değerli görülüyor ve annelerin ayaklarının altı Cennet olduğu, İslam dini tarafından bizlere anlatılıyor. Kadınlara bu kadar değer veren de hiç şüphesiz Peygamber Efendimiz'dir (sas).'' dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×