Arıtma tesisinde hayatını kaybeden işçiler toprağa verildi

Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Deri Organiza Sanayi Bölgesi'ndeki arıtma tesisi havuzunun motoruna bakım yapmak isterken metan gazından etkilenerek yaşamını yitiren üç kişiden ikisi Manisa'da toprağa verildi. Diğer işçinin cenazesi ise...

Arıtma tesisinde hayatını kaybeden işçiler toprağa verildi
27 Haziran 2014 Cuma 17:43

Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Deri Organiza Sanayi Bölgesi'ndeki arıtma tesisi havuzunun motoruna bakım yapmak isterken metan gazından etkilenerek yaşamını yitiren üç kişiden ikisi Manisa'da toprağa verildi. Diğer işçinin cenazesi ise memleketi Ankara’ya gönderildi.

Ölen işçilerden İbrahim Dursun'un Yeni Mahalle'deki evinin önünde kurulan taziye çadırında, babası Muhammet Dursun taziyeleri kabul etti. İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan alınan cenaze, ilk olarak evin önüne getirildi. Tabuta sarılarak ağlayan eşi Alev Hacer ve 8 yaşındaki kızı Gizem Dursun’u yakınları teselli etmeye çalıştı. Cenaze, duanın ardından tören için Gülbahçe Mahallesi'ne götürüldü. İbrahim Dursun, cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Gülbahçe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Mühendis Muhammet Nur Başbelen'in cenazesi ise aynı mahalledeki evinin önünde eşi Aynur, kızları 3 yaşındaki Nerva ve 5 yaşındaki Nurbanur, babası Maksud Başbelen ve yakınları tarafından okunan duanın ardından Yeni Cami'ye götürüldü. Burada emekli öğretim görevlisi olan babası tarafından kıldırılan cenaze namazına Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başbelen'in cenazesi, Çatal Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kazada hayatını kaybeden Satılmış Mercan'ın ise Ankara'da toprağa verileceği öğrenildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×