Arınç: İki arkadaştan biri AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı olacak

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayının 30 Mayıs’a kadar netleşeceğini söyledi. Arınç, iki arkadaştan birinin AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı.Bülent...

Arınç: İki arkadaştan biri AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı olacak
03 Mayıs 2014 Cumartesi 13:33

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayının 30 Mayıs’a kadar netleşeceğini söyledi. Arınç, iki arkadaştan birinin AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı.

Bülent Arınç, Bursa’nın Yenişehir ilçesine yaptığı tebrik ziyaretinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Partisinin seçimler öncesinde psikolojik olarak da güç olarak da üstün durumda olduğunu dile getiren Arınç, şöyle konuştu: "20 Mayıs'tan sonra demiştim. 30 Mayıs'ı da bulabilir. Bizim acelemiz yok. AK Parti psikolojik olarak da güç olarak da çok üstün durumda. Bu soruları muhalefete sormanız lazım. Bizde üç aşağı beş yukarı kimin aday olacağı belli. Bizde bir kişi belli, ikinci kişi belli. Asıl CHP ve MHP'nin adayı kim olacak? Her partiden oy alabilecek özellikte birileri varsa, birilerinin söylediği gibi o kim olacak? Onların üzerinde yoğunlaşmak lazım. Bizim üzerimizde mesai harcanmasına gerek yok. Bizde az çok belli. Bunu herkes de kabul ediyor.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı, ‘Ya Erdoğan ya Abdullah Gül, böyle saçma tartışma mı olur’ şeklindeki açıklamasını değerlendiren Arınç, şöyle devam etti: “Aslında bunu kendileri yaptılar. Biz de onlara diyorduk ki başka adaylar bulun, dördüncü aday kimse, onun üzerinde konuşun. Sayın Kılıçdaroğlu'na televizyon programında sormuşlardı. ‘Abdullah Gül ile Erdoğan'dan birisi aday olsa kime oy verirsiniz’ Abdullah Gül'e demişti. Ben de o zaman ‘Bunların başka adayları yok’ demiştim. Bütün gazeteci arkadaşlarım kimi görürlerse kimi yakalarlarsa muhalefet adına, ‘sizin adayınız kimdir?’ diye sorması lazım. Bizde hiç bir mesele yok. Görüşülür, konuşulur. Geniş istişare yapılıyor. Ondan sonra iki dost, iki arkadaş, iki dava yoldaşı bir araya gelecekler inşallah ikisinden birisi olacak.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×