Arama yaptırmak istemeyen grupla polis arasında arbede

Eskişehir'de geçen yıl 2 Haziran'da Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili açılan dava, Kayseri Adliyesi’nde görülmeye başlandı.

Arama yaptırmak istemeyen grupla polis arasında arbede
03 Şubat 2014 Pazartesi 11:08

Eskişehir'de geçen yıl 2 Haziran'da Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili açılan dava, Kayseri Adliyesi’nde görülmeye başlandı. Adliye dışında farklı illerden gelen gruplar toplanma alanına girerken, polisle kısa süreli arbede yaşandı.

Şehir merkezindeki eski adliye binasında duruşmanın başladığı saatlerde, yaklaşık 3 bin kişilik grup da adliye dışında toplandı. Farklı illerden gelen gruplar, polisin adliye binasına 300 metre uzaklıkta belirlenen toplanma merkezine geldi. İlk grup alana girişte oluşturulan arama noktalarından direk geçmek istedi. Otobüslerde arandıklarını dile getiren kalabalık tekrar aranmak istemedi ve kapılardan direk giriş yaptı. Kısa süreli tartışma yaşandı ve polis arama yapmadı. Daha sonra İstanbul'dan gelen bir grup arama noktasından direk geçmek istedi. Arandıklarını ifade eden grup, yeniden aranmalarının doğru olmadığını söyledi. Kalabalık, aynı anda arama kapılarına yüklenince polisle kısa süreli arbede yaşandı. Kalabalık, daha sonra meydana girdi ve olay kısa sürede yatıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen helikopter ise havadan takip yaptı.

Öte yandan, duruşmayı izlemek için gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Milletvekili İlhan Cihaner, kalabalığı selamladı, daha sonra duruşma için adliye binasına giriş yaptı. Kalabalık grup, hükümet ve polis aleyhine sloganlar attı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×