AOSB ile Milli Eğitim arasında mesleki eğitim protokolü imzalandı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı asli görevlerinin yanı sıra düzenlediği eğitim çalışmaları ile de sanayicilerin hem bürokratik işlemlerle zaman harcamalarını önlüyor hem de maliyetlerini düşürüyor.

AOSB ile Milli Eğitim arasında mesleki eğitim protokolü imzalandı
18 Ocak 2014 Cumartesi 13:43

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı asli görevlerinin yanı sıra düzenlediği eğitim çalışmaları ile de sanayicilerin hem bürokratik işlemlerle zaman harcamalarını önlüyor hem de maliyetlerini düşürüyor. Bugüne kadar sanayicilerin ihtiyacı doğrultusunda çalışan personellerine temel ilk yardımcı eğitimi, forklift, tavan vinci operatörlüğü gibi birçok eğitimleri ücretsiz olarak veren AOSB Başkanlığı, bu kez Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ’Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’ imzaladı.

AOSB ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çukurova, Yüreğir ve Seyhan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri arasında imzalanan protokol kapsamında, sanayicilerin tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışan personeli için yasal zorunluluk olan ’Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almaları sağlanacak. Bu sayede sanayici eğitimler için gerekli olan bürokratik işlemlerle uğraşmak zorunda kalmayacak. Eğitimin tüm giderleri is AOSB Başkanlığınca karşılanacak.

AOSB Yönetim Kurulu salonunda düzenlenen törende, işbirliği protokolü AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet tarafından imzalandı. Başkan Sütcü, burada yaptığı konuşmada, mesleki eğitim belgesinin önemine dikkati çekerek, “Bu işbirliği protokolü ile amacımız sanayicilerimizin işini kolaylaştırmak, prosedürler için harcayacakları zaman kaybını önlemek ve böylece tüm zaman ve enerjilerini üretime ayırmalarını sağlamaktır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ise 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince, mesleki eğitim alma zorunluluğu getirilen iş alanlarının yönetmelikle belirlendiğini anımsattı.
Eğitim çalışması sonunda başarılı olan kursiyerlere Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği kapsamında belge verileceğini belirten Selamet, “Kurslar sanayicilerin işlerini aksatmayacak şekilde hafta içi, hafta sonları, gündüz veya mesai saatleri dışında teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek.” diye konuştu.


CİHAN

AOSB ile Milli Eğitim arasında mesleki eğitim protokolü imzalandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×