Antalya'ya Uğur Mumcu’nun heykeli dikilecek

Antalya'ya araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’nun heykeli dikilecek. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yaptırılan heykel, usta gazetecinin ölümünün 21.

Antalya'ya Uğur Mumcu’nun heykeli dikilecek
20 Ocak 2014 Pazartesi 15:23

Antalya'ya araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’nun heykeli dikilecek.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yaptırılan heykel, usta gazetecinin ölümünün 21. yıldönümünde adını aldığı Uğur Mumcu Meydanı’na dikilecek. Heykelin 23 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de düzenlenecek törenle açılacağı duyuruldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 24 Ocak 1993 yılında aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu’nun Türk siyasi tarihine ışık tutan yazılarının halen güncelliğini koruduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi olarak Uğur Mumcu’yu unutturmamak adına her yıl etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Akaydın, Mumcu’nun 21. ölüm yıldönümünde ise 2,5 metrelik heykelinin kaideye yerleştirildiğini söyledi. Başkan Akaydın, Mumcu’nun ölüm yıldönümünden bir gün önce 23 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de heykelin yerleştirildiği Uğur Mumcu Meydanı’nda (Meydankavşağı) tören düzenleyeceklerini açıkladı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×