Antalya’da siyasi partilerden cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’na destek açıklaması

Antalya’da 7 siyasi partinin temsilcisi, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek cumhurbaşkanı seçiminde adaylardan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceklerini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı makamının siyaset üstü olduğunu...

Antalya’da siyasi partilerden cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’na destek açıklaması
11 Temmuz 2014 Cuma 15:08

Antalya’da 7 siyasi partinin temsilcisi, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek cumhurbaşkanı seçiminde adaylardan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceklerini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı makamının siyaset üstü olduğunu belirten partiler, İhsanoğlu’nun toplumun her kesiminin teveccühünü kazandığını söyledi. Şehirdeki seçim çalışmaları kapsamında ortak bir komite oluşturulması planladığı ifade edildi.

    Muhalefet partilerinin ortak aday olarak belirlediği cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek için ortak bir toplantı düzenleyen il temsilcileri, genel merkezlerinin aldığı kararın arkasında olduklarını duyurdu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Devrim Kök, belirlenen adayın siyaset üstü bir vasfa sahip olduğunu söyledi. İhsanoğlu’nun siyasi ideolojilerle değil bir baba şefkatiyle halkı kucaklayacağını belirtti. Varılan uzlaşının bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Kök, "Biz genel başkanımızın kararına uyarak İhsanoğlu’na destek vereceğiz. Türk milletinin sağduyusuna güveniyoruz. Onların da aynı desteği vereceğine inanıyoruz." dedi.

    Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Osman Çetin de ortak bir kararla belirlenen cumhurbaşkanı adayının sağduyulu yönüne dikkat çekti. “Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu 12. Cumhurbaşkanı olarak milletin birliğini ve dirliğini sağlayacak.” şeklinde konuştu.

    Demokrat Pati (DP) İl Başkanı Hasbi Ünal, İhsanoğlu’nun adaylığına destek vererek Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi’ne oy vermiş herkesin kendi adaylarını oy vermesi çağrısında bulundu. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İl Başkanı M.Ali Buldu, hukukun korunması için İhsanoğlu’nun adaylığını desteklediklerini söyledi.

    Destek toplantısına Demokratik Sol Parti (DSP) İl Başkanı Metin Oktay, Gezi Partisi İl Başkanı Taylan Karakum, Liberal Demokrat Parti (LDP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Antalya Sorumlusu Mustafa Dilek ve partililer de katıldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×