"Antalya esnafı iş yapamazken, TOKİ ile başkalarına iş yaptırılıyor"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı Kemal Çelik, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi’nde sanayi esnafı ile bir araya geldi.

24 Ocak 2014 Cuma 15:43

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı Kemal Çelik, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi’nde sanayi esnafı ile bir araya geldi. Sanayi esnafının sıkıntılarını dinleyen Çelik, “Antalya’da esnaf işsizliği korkunç boyutlara ulaştı. Antalya esnafı iş yapamazken, TOKİ ile başkalarına iş yaptırılıyor. Bu resmen bir tuzaktır.” dedi.

Yeşil Antalya Sanayi Sitesi’nde esnaflarla buluşan Çelik’e, MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Murat Dinç, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar ve yöneticiler eşlik etti.

Sanayi esnafının sıkıntılarını bildiklerini ifade eden Kemal Çelik, “Antalya’da ki esnafın işsizliğini biliyoruz. Bunların acil olarak çözüme kavuşturulması gerekiyor." dedi. Çelik, TOKİ'ye yüklenerek, TOKİ'nin bir tuzak olduğunu söyledi. Çelik, "Kepez’in 19 mahallesinde 'kentsel dönüşüm yapacağız' dediler. Baskılar karşısında 'durduruldu' dediler. Durdurulması ertelendi. Uygun zamanı bekliyorlar. Vatandaşlarımızı 100’er metre karelik dairelere sıkıştırıp, kalan alanları alışveriş merkezleri, rant bölgesi yapacaklar. Törenle daire anahtarı dağıtacaklar. Bizim hazinemiz üzerinden zenginliklerine zenginlik katacaklar. TOKİ’nin müteahhidi belli, çimento, demir alacağı yer belli. Yani Antalya’daki inşaatın ihtiyaçları 3-4 yerden temin ediliyor. Halbuki buraların mülkiyet sorunları çözülse, vatandaş kendisi istediği müteahhide verse, tüm Antalyalı ve Antalya’nın esnafı kazanmaz mı?” diye konuştu.

“SORUNLARI ANINDA VE YERİNDE ÇÖZECEĞİZ"

Sorunları çözmek için yıllarca beklemeyeceklerini belirten MHP Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı Çelik, “Sorunları anında ve yerinde çözeceğiz. Vatandaşın lehine çözeceğiz. Sorunları çözmek için 4.5 yıl beklemeyeceğiz. Belediyeler rant hesabı yeri değildir. Belediye başkanları tehdit makamı değildir. Bizden korkmayacaksınız, biz sizden korkacağız. Yapamayacağımız hiçbir vaat de bulunmayacağız. Vatandaşa söz vermek, Allah’a söz vermektir. Çünkü Allah şahit olarak o sözü duyuyor. Antalya’nın ulaşım sorununu çözme konusunda hazırlıklarımızı tamamladık. Nerelere köprülü kavşak yapılması gerektiğini, nerelere üst geçit, battı çıktı yapacağımız konusunda çalışmalarımızı bitirdik." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×