Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Aksu'yu ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, seçim çalışmaları kapsamında Aksu ilçesini ziyaret etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Aksu'yu ziyaret etti
23 Ocak 2014 Perşembe 15:43

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, seçim çalışmaları kapsamında Aksu ilçesini ziyaret etti. Mustafa Akaydın, “Tarımsal kalkınma projeleri ile her zaman yanınızda olacağız. Bu güzel yerleri terk edip kente göçmeyin.” dedi.

Gezisine CHP Aksu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Cengiz Aldemir’in seçim ofisini ziyaretle başlayan Akaydın, burada partililerle bir süre sohbet etti. Daha sonra CHP İl Başkanı Devrim Kök ve parti yöneticileriyle birlikte Kumköy’e giden Akaydın, ilçe merkezi, Pınarlı ve Karaöz beldesinde esnafı ziyaret etti.

Cengiz Aldemir’in üniversite yıllarında öğrencisi olduğunu ifade eden Akaydın, “Kendisinin kişiliği dürüstlüğü ve mesleki başarısı ile gurur duyuyorum.” dedi. Bölgenin sorunlarını yakından bildiğini söyleyen Başkan Akaydın, Aksu halkının tamamına yakınının tarımla uğraştığını söyledi. Büyükşehir belediyelerinin bu zamana kadar tarımla ilgili işlerle ilgilenmediğini ama bundan sonra çalışmak zorunda olduğunu ifade eden Akaydın, “Kanun bu konuda Belediyeleri yükümlü kılmıyor. Gücünüz yetiyorsa tarımla da uğraşın diyerek yetkili kılıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak köylüyü kalkındıracak tarımsal kalkınma projeleri ile destek olmak istiyoruz.” dedi.

Türkiye’nin 10-15 sene öncesine kadar dünyada tarımı kendisine yeten 7 ülkeden birisi olduğunu, şu anda ise neredeyse her şeyi ithal eder hale geldiğini belirten Akaydın, “Buğdayı, mısırı samanı ithal ediyoruz. Bu kabul edilebilir bir şey değil.” şeklinde konuştu. Akaydın, “Bu güzel yerleri terk edip kente göçmeyin. Çocuklarınıza burada ekmek sağlayın. Kente gelirseniz gezmeye dolaşmaya gelin. Burada yaşayın. Burada mutlu olun” diye konuştu. CİHAN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Aksu'yu ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×