Antalya Barosu Başkanı Bacanlı: Hukuk alanında kaos dönemi yaşıyoruz

Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı, Türkiye’nin hukuk alanında son dönemde kuvvetler ayrılığı prensiplerini ayaklar altına alan bir kaos dönemi yaşadığını ifade etti.

Antalya Barosu Başkanı Bacanlı: Hukuk alanında kaos dönemi yaşıyoruz
14 Şubat 2014 Cuma 18:28

Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı, Türkiye’nin hukuk alanında son dönemde kuvvetler ayrılığı prensiplerini ayaklar altına alan bir kaos dönemi yaşadığını ifade etti. Bacanlı, değiştirilmesi istenilen internet yasasının da kişi hak ve özgürlüklerini hiçe sayan çok ağır bir anayasa ihlali olduğunu belirtti.

Antalya Rotary Kulübü’nün Best Western Plus Khan Otel’de düzenlediği haftalık olağan toplantının konuğu olan Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı, “Türk Hukuk Sistemi’nde Güncel Olaylar” konusunda açıklamalarda bulundu.

Bacanlı, internet yasasının kişi hak ve özgürlüklerini hiçe sayan uygulamalar getirdiğini belirterek, bunun bir anayasa ihlali olduğunu kaydetti. Soruşturmalarda Valilere bilgi verilmesini öngören değişikliğin kuvvetler ayrılığı prensiplerine aykırı olduğunu aktaran Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı, savcı ve hakimlerin görevden alınmaları ve yer değiştirmeleri nedeniyle Türkiye’nin hukuk alanında bir kaos döneminden geçtiğini aktardı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×