Annelerden, Belediye Başkanı hemcinslerine ‘hayırlı olsun’ ziyareti

Türk Anneler Derneği İzmir Şubesi üyeleri Anneler Günü öncesi Konak’ın ilk kadın Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Şube Başkanı Ayşegül Maral, kendisi de bir kız annesi olan Başkan Pekdaş’ın her...

Annelerden, Belediye Başkanı hemcinslerine ‘hayırlı olsun’ ziyareti
10 Mayıs 2014 Cumartesi 15:53

Türk Anneler Derneği İzmir Şubesi üyeleri Anneler Günü öncesi Konak’ın ilk kadın Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Şube Başkanı Ayşegül Maral, kendisi de bir kız annesi olan Başkan Pekdaş’ın her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Türk Anneler Derneği İzmir Şubesi üyeleri, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı ziyaret etti. Konak’ın seçilmiş ilk kadın Belediye Başkanı olan Pekdaş’a başarı dileklerini ileten Türk Anneler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Ayşegül Maral, dernek olarak kadın ve çocuklar yararına proje ürettiklerini ve bu projelerde Konak Belediyesi’nden de destek beklediklerini söyledi. İşbirliği içerisinde yürütülecek çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerinin görüşüldüğü ziyarette kadın bir belediye başkanıyla çalışacak olmanın sevincini taşıdıklarını ifade eden Maral, “Bir kadın, bir anne olduğunuz için; İzmir’i seven, Atatürkçü ve Cumhuriyetçi bir başkan olduğunuz için biz de her zaman yanınızdayız.” dedi.

KURSLARA İLGİ YOĞUN

Türk Anneler Derneği üyelerini makamında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise İzmir’de kadın örgütlerinin çok aktif çalıştığını, özellikle okuma yazma bilmeyen kadınlara eğitim verilmesi konusunda ciddi bir başarının yakalandığını söyledi. Konak’ta da okuma yazma bilmeyen kadın yurttaş sayısının oldukça fazla olduğuna vurgu yapan Başkan Pekdaş, bu sorunu gidermek adına belediye bünyesinde faaliyet gösteren semt merkezlerinde düzenli olarak kurs açtıklarını, buralara gelen talebin de oldukça yoğun olduğunu kaydetti.

ÖNCELİK ÇOCUKLAR VE GENÇLER

Yeni dönemde Konak’ın kadın çalışmalarında örnek bir model olacağını belirten Başkan Pekdaş, sadece kadınları değil çocukları hedef alan bir yöntem geliştireceklerini belirterek şöyle konuştu: “Kadınlara kendilerini geliştirecek alanlar açarken özellikle çocuklar ve gençler üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor. Enerjimizi çocuklara, gençlere harcayalım. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün hizmete başlamasıyla birlikte, kadın ve çocuklarla ilgili faaliyetler yerine getirilecek. İlgili sivil toplum kuruluşlarıyla da bağlantı içinde olunacak. Bu süreç içinde daha çok birlikte olacağız.” CİHAN

Annelerden, Belediye Başkanı hemcinslerine ‘hayırlı olsun’ ziyareti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×