Anne Özhan: Rabbimin bana Anneler Günü'nde en güzel hediye engelli iki oğlumdur

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Fiziksel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen 14. Engeliler Şenliği'ne iki özürlü oğlu ile katılan Hamidiye Özkan, eşi ile birlikte çocuklarına yemek yedirirken gözyaşlarına boğuldu. Özhan, "Bana Rabbimin...

Anne Özhan: Rabbimin bana Anneler Günü'nde en güzel hediye engelli iki oğlumdur
11 Mayıs 2014 Pazar 17:33

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Fiziksel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen 14. Engeliler Şenliği'ne iki özürlü oğlu ile katılan Hamidiye Özkan, eşi ile birlikte çocuklarına yemek yedirirken gözyaşlarına boğuldu. Özhan, "Bana Rabbimin en büyük hediyesi iki özürlü çocuğumdur." diyerek annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen 14. Engelliler Şenliği, Sevgi Barış Dostluk Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Program, Saygı duruşu ve Zonguldak Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin işaret dili ile eşlik ettiği İstiklal Marşı ile başladı. Doğuştan bedensel özürlü olan 12 yaşındaki Belgüzel Yılmaz, Anneler Günü dolayısıyla yaptığı konuşmasında, tüm annelerin özel olduğunu ancak salonda bulunan annelerin ise çok daha özel anneler olduğunu söyledi. Belgüzel Yılmaz'ın, kendisine verilen tekerlekli sandalye için teşekkür ettiği konuşmasının sonunda annesi için gözyaşları ile okuduğu şiir katılımcıları duygulandırdı. Belgüzel Yılmaz'ı, annesi Nevriye Yılmaz öperek kutladı.

Etkinliğin en dikkat çeken ailesi ise Hamidiye (46), Ramazan (50) Özhan ile çocukları oldu. Anne Hamidiye Özhan, akraba evliliği sonucu doğuştan engelli çocukları Volkan (25) ve Rasim'e (27) yemek yedirirken göz yaşlarını tutamadı. Çocuklarının, kendisi için en büyük hediye olduğunu söyleyen Hamidiye Özhan, "Oğlum doğuştan engelli. CP dendi. Benim duygularım anlatılamaz. Bugün için anlatılamaz. Çünkü herkes çocuklarından hediye alıyor. Benim çocuklarımın sevgisi bana yetiyor. Ama Mevlama şükürler olsun ki böyle evlatlar bana verdi." dedi. Anne Hamidiye Özhan'ın oğlu Volkan, annesine olan sevgisini, onu öperek gösterdi.

"RABBİM BİZE GÜÇ KUVVET VERİYOR"

Emekli eşi Ramazan Özhan'ın, en büyük destekçisi olduğunu söyleyen Anne Hamidiye Özhan, anneliğin hiç bir şekilde ölçülemeyeceğini kaydederek, "Annelik hiç bir şeyle kıyaslanıp ölçülemez. Ben evlatlarım için varım. Rabbim bana böyle münasip görmüş. Elimden geldiği kadar, Rabbim bana ömür verdiğince onlara bakmaya çalışacağım. Ama Rabbimden talebim de onları bizlerin arkasına koymasın. Başka hiç bir dileğim yok. Ben ölene kadar onların arkasındayım. Allah'ım bizlere güç kuvvet veriyor. Rabbim eşimle ikimize güç kuvvet versin." dedi.

Fiziksel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen kurslara katılan 10 kursiyere diplomaları verildi. Halk oyunları gösterisi ile devam eden ve 50 engelliye tekerlekli sandalye dağıtımının da gerçekleştirildiği programda, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Sebahat Arslan'ın konseri ile etkinlik sona erdi.

Programa; Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Belediye Başkan Vekili Halil Bozkuş, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başer, Fiziksel Engelliler Derneği (FED) Başkanı İsmail Şentürk ve yönetim kurulu üyeleri, engelli üyeler ve aileleri katıldı.

CİHAN

Anne Özhan: Rabbimin bana Anneler Günü'nde en güzel hediye engelli iki oğlumdur


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×