Anlı: Başbakan sayemizde ‘Kürdistan’ diyebildi

BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Fırat Anlı, verdikleri mücadele sayesinde Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır’da ‘Kürdistan’ dediğini belirtti.

Anlı: Başbakan sayemizde ‘Kürdistan’ diyebildi
28 Şubat 2014 Cuma 16:48

BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Fırat Anlı, verdikleri mücadele sayesinde Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır’da ‘Kürdistan’ dediğini belirtti. Anlı, “Daha düne kadar ‘Kürt yok’ diyorlardı. Dağlarda kaldıkları için 'Kart Kurt' var ondan dolayı Kürt olmuşlar. Şimdiyse Başbakan çıkmış Amed'in içerisinde ‘Kürdistan’ diyor. Bunu diyebiliyorsa verilen mücadelenizle olmuştur. Artık kara günler geride kaldı. İnşallah önümüz aydınlık olacaktır.” dedi.

BDP Yenişehir İlçe Teşkilatı, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretleri ve büro açılışlarına devam ediyor. Köy ziyaretlerine BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Fırat Anlı, BDP Yenişehir Belediye Eş Başkan adayları Selim Kurbanoğlu, Ülkü Baytaş, BDP İlçe Teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada konuşan Anlı, birlik ve beraberliklerinin günden güne artığını söyledi. Anlı, “Daha düne kadar Kürt yok diyorlardı. Onlar da Türk’tür. Dağlarda kaldıkları için 'Kart Kurt' var ondan dolayı Kürt olmuşlar. Şimdiyse Başbakan çıkmış Amed'in içerisinde Kürdistan diyor. Bunu diyebiliyorsa verilen mücadelenizle olmuştur. Artık kara günler geride kaldı. İnşallah önümüz aydınlık olacaktır. 1999 seçimlerinde belediyeleri aldığımızda diyorlardı ki 24 saat bile, belediyecilik yapamazlar. Bırakın hizmeti, Diyarbakır'a su veremez, çöpleri bile toplayamazlar. 15 yıl geçti belediyeler halen halkın elinde tüm kısıtlamalar ve engellemelere rağmen bugün Amed'e baktığımızda, Paris gibi olmuş bu da siz halkımızın sayesinde olmuştur. Burada propaganda yapmaya gerek yok, çünkü derdimiz ve sorunlarımız aynıdır. 30 Mart seçimleri bir referandum niteliğindedir. Eskiden diyordular Kürt halkı korkaktır. Bilmiyorlar mı Kürt halkı korku zincirlerini kırmıştır. Sesimiz buradan D Tipi Cezaevi'ne gidiyor. Selamlarımızı Sayın Hatip Dicle ve yoldaşlarımıza gönderiyoruz." şeklinde konuştu.

BDP Yenişehir Eş Başkan adayı Ülkü Baytaş ise eş başkanlık modelinin bir devrim olduğunu belirterek, "Kadın toplumda hep dışlanmış, köleleştirilip ve ezilmek istenilmiştir. Eş başkanlık sistemiyle bu artık son bulmuştur. Bu sistem dünyada erkeğe yönelik yapılan bir devrimci müdahaledir.” dedi.

BDP Yenişehir Eş Başkan adayı Selim Kurbanoğlu da yeni yasa ile birlikte birçok köyün mahalle statüsünde olacağını ve belediyenin artık oralara hizmet götüreceğini belirtti. Yerel seçimlerde oy oranlarını artıracaklarını ifade eden Kurbanoğlu, “Yekvücut olalım ki ayaklarımızı yere vurduğumuzda Ankara sarsılsın. Hep birlikte verdiğimiz mücadeleyle bunları başaracağız. Halkımız özgürlükleri için, barış için, kardeşlik için ve ana dili için evet mührünü BDP'ye kullanacaktır." ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×