Ankara'da Helikopter Düştü: 4 Şehit

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın da bulunduğu Oğulbey Mevkii'nde yüksek gerilim hattına takılıp düşen helikopterde önce 2 olduğu açıklanan şehit sayısı 4'e çıktı.

Ankara'da Helikopter Düştü: 4 Şehit
17 Aralık 2013 Salı 16:41

Sikorsky tipi askeri helikopterde bulunan pilot binbaşı, pilot üsteğmen ve iki teknisyenden kurtulan olmadığı belirtildi.

Kazanın Ankara' ya 30 kilometre uzaklıkta Bala yol ayrımında eğitim uçuşlarının yapıldığı bölgede meydana geldiği belirtilirken Kara, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'ndan gelen yetkililer enkaz bölgesinde inceleme başlattı. 

Helikopterin kesin düşüş nedeninin kaza kırım ekibinin çalışmalarının tamamlanmasının ardından netleşeceği bildirildi…

CENAZELER ADLİ TIP KURUMU'NA GÖTÜRÜLDÜ


Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın da bulunduğu Oğulbey Mevkii'nde yüksek gerilim hattına takılıp düşen helikopterde şehit olan 4 askerin cenazeleri, Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Kazanın meydana geldiği alanda incelemeler sürerken, kazanın, düşük irtifade uçan helikopterin elektrik tellerine takılması sonucu meydana geldiği bildirildi.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinden kazayla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"Bugün (17 Aralık 2013 tarihinde) saat 11:00 sularında, Ankara-Konya karayolu Balâ yol ayrımı 1 km güneyinde (Gölbaşı’nın 12 km güneyi), Kara Kuvvetleri Kara Havacılık Komutanlığına ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterimiz periyodik bakım sonrası tecrübe uçuşu esnasında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı kaza kırıma uğramıştır. Elim helikopter kazasında dört personelimiz şehit olmuştur. Kaza ile ilgili idari ve adli soruşturma başlatılmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar dileriz." 

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Ankara Gölbaşı'nda düşen helikopterde şehit olan mürettebatın kimlikleri belirlendi..

Kazada Pilot Binbaşı Ahmet Duman, Pilot üsteğmen Emre Acar ,Hava Teknisyen Kıdemli Başçavuşlar Erdinç Salkım ve Hüseyin Ulucan şehit oldu..

BAHÇELİ: MİLLETÇE ACIMIZ BÜYÜK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Gölbaşı'nda helikopter kazasında şehit olan 4 asker için başsağlığı mesajı yayınladı. Olaydan büyük üzüntü duyduklarını vurgulayan Bahçeli şöyle dedi:

"Bu kahredici kazaya yol açan nedenlerin tespiti yapılarak benzeri felaketlerin önüne geçilmesi, muhtemel can kayıplarının engellenmesi sorumluluk noktasında bulunan herkesin başlıca görevidir. Milletçe acımız büyüktür. Bu düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, sevenlerine, silah ve mesai arkadaşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı diliyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×