Anadolu Yıldızlar Ligi Puanlı Atletizm Ağrı’da yapılacak

Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) puanlı atletizm müsabakaları Ağrı’da yapılacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmetşafi Erim; ”Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig), Atletizm, Badminton, Masa Tenisi, Taekwondo, Hentb.

Anadolu Yıldızlar Ligi Puanlı Atletizm Ağrı’da yapılacak
13 Mart 2014 Perşembe 12:38

Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) puanlı atletizm müsabakaları Ağrı’da yapılacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmetşafi Erim; ”Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig), Atletizm, Badminton, Masa Tenisi, Taekwondo, Hentbol, Basketbol, Judo, Voleybol, Karate, Yüzme olmak üzere 10 spor branşında gerçekleştiriliyor.

Analigin amacı; sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, organizasyon kabiliyetinin geliştirilmesi, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, ulusal spor sisteminin geliştirilmesi, sporun tüm paydaşlarının, sporcu gelişimi için yeniden koordinasyonu, Yüksek Performans Sporcu Havuzu oluşturulması, sporcu performanslarını en üst düzeye taşıyacak bilimsel yapının kurgulanması ve yeni yeteneklerin keşfedilmesidir. Bu kapsamda ilimizde de puanlı atletizm müsabakaları düzenlenecektir. Puanlı atletizm müsabakalarına; Iğdır, Muş, Van, Bingöl, Bitlis, Kars, Malatya, Tunceli Elazığ illerinden 250 sporcunun katılmasını bekliyoruz. 15-16 Mart 2014 tarihleri arasında saat 10.00’da şehir stadyumunda düzenlenecek olan Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) puanlı atletizm müsabakalarına tüm halkımız davetlidir. Bütün sporcu,antrenör ve hakemlere başarılar dileriz." dedi. CİHAN

Anadolu Yıldızlar Ligi Puanlı Atletizm Ağrı’da yapılacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×