Anadolu Gençlik Federasyonu'nun Çanakkale mesajı

Anadolu Gençlik Federasyonu (ANGEF) Genel Merkezinden Çanakkale Zaferi münasebeti ile bir mesaj yayınlandı.

Anadolu Gençlik Federasyonu'nun Çanakkale mesajı
18 Mart 2014 Salı 12:33

Anadolu Gençlik Federasyonu (ANGEF) Genel Merkezinden Çanakkale Zaferi münasebeti ile bir mesaj yayınlandı.
Yayımlanan mesajda, Çanakkale Zaferi ile Türk milletinin, büyük bir kahramanlık gösterdiği, imkansızlıklara ve yokluğa rağmen vatanını canı pahasına müdafaa ettiği belirtildi.
Çanakkale Deniz Zaferi ile milletin vatanına olan sevgisini, bağımsızlığa olan inancını, birlik ve beraberlik içinde her zorluğun üstesinden gelebileceğini tüm dünyaya gösterdiği ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Farklı farklı etnik milliyetlerden oluşan milyonlara Ulus olma bilincinin aşılandığı, Anadolu halkının topuyla, tüfeğiyle, kanıyla canıyla verdiği bu büyük mücadele Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve çok güçlü bir lider olarak çıkışı açısından da ayrı bir öneme sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu sürecinde bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi aynı zamanda Birinci Dünya Savaşı'nın seyrini değiştirerek tarihe "Çanakkale Geçilmez" sözü ile yazılmış bir destandır.
Bu destanın ardından Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde, emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesini başlatan ve bağımsız bir devlet kurmayı başarmış olan halkımız tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına örnek olmuştur.
Bugün bir kez daha, tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferinde Anadolu halkının verdiği onurlu mücadeleyi saygı ile hatırlıyor; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümünde, vatan topraklarımızın kurtarılmasında canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyoruz. “
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×