Ambulans şoförlerine sürüş teknikleri eğitimi

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan acil tıp teknisyenleri ile ambulans şoförleri, uzman eğitimciler gözetiminde eğitimden geçti. 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Gürsel Bedir’in organizesiyle Horasan, Hınıs, Pasinler,...

Ambulans şoförlerine sürüş teknikleri eğitimi
18 Temmuz 2014 Cuma 16:33

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan acil tıp teknisyenleri ile ambulans şoförleri, uzman eğitimciler gözetiminde eğitimden geçti.

112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Gürsel Bedir’in organizesiyle Horasan, Hınıs, Pasinler, Karayazı, Çat ve merkezden çağrılan toplam 20 personel, sürüş teknikleriyle daha pratik ve etkin hale getirildi. Ambulans sürüşleri konusunda daha deneyimli ve pratik personel yetiştirmek ve vakalara süratle müdahale etmelerini sağlamak amacıyla, 5 uzman eğitmen ve Gaziantep’ten koordinatör olarak gelen bir Paramedik eleman gözetiminde bir takım teorik testlerden geçen ambulans şoförleri, üç gün süren eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Sürüş teknikleri kursunu takip eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, ambulans ileri sürüş eğitimini vermelerindeki amaçlarının, acil yardıma muhtaç olan hastaların en kısa sürede ve güvenilir şekilde hastanelere naklini sağlamak olduğunu söyledi. Vançelik, ilçeler ve il merkezlerindeki ambulans sürücüleri ile acil tıp teknisyenlerinin daha güvenilir ve hızlı bir şekilde araç sürüşlerini temin etmek amacıyla böyle bir eğitimin düzenlendiğini ve diğer personellerin de önümüzdeki aylarda eğitimlerine devam edeceklerini söyledi. İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, eğitim yaptıkları alanı kendilerine tahsis eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

CİHAN

Ambulans şoförlerine sürüş teknikleri eğitimi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×