Amatör telsizcilerin festivali

Kahramanmaraş Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği (KARAD) tarafından organize edilen ‘Türkiye Amatör Telsizciler Festivali’ bin 400 rakımlı Başkonuş Yaylası'nda yapıldı. Türkiye’de ilk olmasıyla dikkat çeken festivale ülkenin dört bir...

Amatör telsizcilerin festivali
17 Haziran 2014 Salı 16:03

Kahramanmaraş Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği (KARAD) tarafından organize edilen ‘Türkiye Amatör Telsizciler Festivali’ bin 400 rakımlı Başkonuş Yaylası'nda yapıldı.

Türkiye’de ilk olmasıyla dikkat çeken festivale ülkenin dört bir yanından yüzlerce telsizci katıldı. İki gün süren festivalde ülke içi ve uluslararası telsiz konuşmaları yapıldı. Festivalin Türkiye’de ilk kez yapıldığına dikkat çeken KARAD Başkanı Cahit Bayraktar, derneğin 2009 yılında kurulduğunu fakat 3 ay önce faaliyete başladıklarını ve kısa sürede bu organizasyonu hazırladıklarını söyledi. Derneğin diğer faaliyetleri hakkında bilgi veren Bayraktar, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti. Festivale Kozan’dan yaklaşık 20 amatör telsizci katıldı. Kamp ateşi etrafında eğlenen katılımcılar, geceyi çadırlarda geçirdi. Festivalin ikinci gününde ise halat çekme ve yumurta taşıma, çuval yarışı, gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Yurt genelini kapsayan festivale, çevre il ve ilçelerin yanı sıra Muğla, Konya, Kayseri, Van, Mersin, Sivas, gibi 14 ayrı bölgeden katılım sağlandı.Katılımcılar festivali düzenleyen KARAD yöneticilerine ve üyelerine teşekkür etti.

CİHAN

Amatör telsizcilerin festivali


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×