Amasya'daki yolsuzluk operasyonu: Mahmut Demir serbest bırakıldı

Amasya Şeker Fabrikası ve Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde düzenlenen operasyonda, yolsuzluk yaptıkları ve zimmete para geçirdikleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 22 kişiden eski olimpiyat şampiyonu Mahmut Demir ve Adan Zennun tutuksuz yargılanmak üzer.

Amasya'daki yolsuzluk operasyonu: Mahmut Demir serbest bırakıldı
23 Ocak 2014 Perşembe 02:49

Amasya Şeker Fabrikası ve Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde düzenlenen operasyonda, yolsuzluk yaptıkları ve zimmete para geçirdikleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 22 kişiden eski olimpiyat şampiyonu Mahmut Demir ve Adan Zennun tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda Eski Kooperatif Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, fabrika genel müdürü ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu toplam 31 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 31 kişiden 9'u emniyetteki ilk sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Geriye kalan 22 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından sorgulanmak üzere adliyeye sevk edildi. Adliyede götürülen kişilerin, 'haksız kazanç, yolsuzluk, şeker fabrikasını ve kooperatifini yönetirken kendi menfaatlerini işleyişe uygun göstermek amacıyla A,B,C şeker kotalarının usulün dışına kullanımı, satılan şekerlerin sahte belgelerle bölgelere gitmiş gibi gösterilmek suretiyle sahtecilik suçlamalarıyla ifadeleri alındı.

Sorgulamada ifadesi alınan Amasya Şeker Fabrikası ve Pancar Ekicileri Kooperatifi Eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Mahmut Demir ile Adnan Zennun tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gözaltına alınan diğer kişilerin ise sorgulamalarına devam ediliyor.

Açıklama yapan Mahmut Demir, “Devlet baba davet etti geldik. Misafir ettiler gidiyoruz. Bizler başta Yaratan Mevla olmak üzere içinden yetiştiğimiz insanlara her zaman hesap vermeye hazırız. Biz imanı da hakkı da biliriz. Bugün benim doğum günümdü keyifli bir durum olmadı ama inşallah daha iyi olacak. Bizler Amasya’yı da ülkemizi de seviyoruz. Türk ve İslam alemi bilsin ki şampiyon bu zamana kadar başlarını yere eğdirmedi bundan sonra da eğdirmeyecek” dedi. CİHAN

Amasya'daki yolsuzluk operasyonu: Mahmut Demir serbest bırakıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×