Amasya Üniversitesi’nin 2013 yılı değerlendirildi

Amasya Üniversitesi’nde 2013 yılı sonu değerlendirme toplantısı düzenlendi. Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Amasya Üniversitesi’nin 2013 yılı değerlendirildi
31 Aralık 2013 Salı 18:13

Amasya Üniversitesi’nde 2013 yılı sonu değerlendirme toplantısı düzenlendi. Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, katılımcılara 2013 yılı içerisinde fiziki ve akademik olarak nelerin yapıldığını istatistiki verilerle anlattı. Rektör Orbay, Amasya’nın sosyal, bilimsel ve kültürel anlamda avantajı olan bir şehir olduğunu, geçmişine bakıldığında ise bilim ve tarih şehri olarak insanların karşısına çıktığını kaydetti.

Orbay, "Üniversitelerin en asli görevlerinden biri de araştırma geliştirme yani bilimsel araştırmalara verdikleri destektir. Ortaya çıkardıkları ürün ve bunu toplumla paylaşmalarıdır.
Kampüs alanları sadece eğitim-öğretimin görüldüğü yerler değil yapılan etkinliklerle halkı da kucaklayabileceğimiz yerlerdir. Amasya'nın marka bir şehir olması için istihdam odaklı atılım yapması gerekiyor. Bunu da hep beraber başarabiliriz. Bu anlamda neler yaptık. Bugün burada bunları konuşacağız.'' dedi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ın 2013 yılı değerlendirme toplantısı konuşmasından bazı satırbaşlarını şu şekilde sıraladı: "Gümüşhacıköy MYO'yu 2011 yılında açtık. Bu sene ilk mezunlarını verdi. Bugün Gümüşhacıköy de 550'ye yakın öğrencimiz var. İdari akademik personelimizin gayretleriyle Gümüşhacıköy'ün formatı değişti.
-Merzifon'da paydaşlarımızla fakülte yapma noktasında ortak protokol imzaladık. KYK Genel Müdürü 1000 öğrenci kapasiteli yurt yapma sözünü üniversitemizin akademik yıl açılış konuşmasında açıkladı.
-Suluova'da devlet tiyatrolarının oynayabileceği kapasitede 420 kişilik devasal büyüklükte bir konferans salonu inşaatına başladık. Yine burada lojman olarak kullanılan binalar laboratuvara dönüştürüldü.
-Fen Edebiyat Fakültesi, Teknik Bilimler MYO ve Sosyal Bilimler MYO'nun çevre düzenlemesini bu yıl içinde tamamladık.
-Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nı ve Mimarlık Fakültesi’nin teslim aldık. Özellikle istihdam odaklı kullanabileceğimiz makine-otomotiv laboratuvarını yüzde 95 oranında bitirdik.
-Beden Eğitimi hocalarımızın da görüşü alınarak içinde yüzme havuzunun da olacağı spor kompleksinin yapımına başladık.
-Taşova'da yüksekokul binamız son hızla devam ediyor.
-Tüm birimlerimizi bir araya toplayabileceğimiz Rektörlük Binasının ihalesini bitirdik.
-2010 yılında 6300'ken bugün öğrenci sayımız 11 bini buldu
-2010 yılından bu yana öğrenci sayımız yüzde 60 artmıştır. Yabancı uyruklu öğrencilerimiz, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimizin de olduğu yerde artan öğrenci taleplerine anında karşılık verebilmek adına elektronik ortama geçtik.
-Tüm kampüslerimizin güvenlik sistemi; trafik, hırsızlık, öğrenci hareketliliğine karşı Kampüs İzleme Programı ile dijital ortama aktarıldı.
-Pek çok üniversite başka üniversitelerin geliştirdiği ticari yazılımları kullanırken Bilgi İşlem Daire Başkanlığından mühendis arkadaşlarımız ''Öğrenci İşleri Otomasyon Sistemini'' yazdılar.
-Kültürel, bilimsel, sanatsal etkinlikler yaptık. 27 bin insanın katıldığı 90 tane etkinliği bu yıl içerisinde gerçekleştirdik. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×