Altın Nesiller Derneği'nden Soma için kermes

Malatya’da Altın Nesiller Eğitim ve Kültür Derneği tarafından, Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin yakınlarının yararına kermes düzenlendi. Beydağı Mahallesi'nde TOKİ Konutları Gençlik Merkezi'nde düzenlenen kermese burada yaşayan...

Altın Nesiller Derneği'nden Soma için kermes
25 Mayıs 2014 Pazar 15:58

Malatya’da Altın Nesiller Eğitim ve Kültür Derneği tarafından, Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin yakınlarının yararına kermes düzenlendi. Beydağı Mahallesi'nde TOKİ Konutları Gençlik Merkezi'nde düzenlenen kermese burada yaşayan aileler de destek verdi.

Kermese katkı sunan Suna Yakıncı, Soma’daki facianın kendilerini derinden üzdüğünü belirtti. Olayın ilk duyduğu gün hemen oraya gidip kurtarma çalışmalarına katılmayı bile düşündüklerini belirten Yakıncı, “301 insanın hayatını kaybettiği olay bizleri çok üzdü. Çok büyük bir felaket. Allah bir daha bu acıları yaşatmasın. Televizyonlardan o acıları izledikçe yüreklerimiz parçalanıyor. Madende hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyoruz. İşçilerin ailelerine bir nebze yardımcı olmak için kermese katıldık. Biz de o ailelerin ellerinden azıcık da olsa tutmak istedik. Allah onların yardımcıları olsun.” dedi.

Remziye Kaya ise yiyecek hazırlayarak anlamlı bulduğu bu kermese katıldığını ifade etti. Ellerinden geldiğince Soma’da hayatını kaybeden işçilerin ailelerine yardımcı olmayı arzuladıklarını söyleyen Kaya, işçilerin aileleri için sabır diledi.

Altın Nesiller Eğitim ve Kültür Derneği Koordinatörü Tahsin Gürgiç de Soma’daki olayın herkesi olduğu gibi kendilerini de üzdüğünü dile getirdi. Gençlik merkezine gelen öğrencilerin aileleriyle birlikte Soma’da şehit olan işçilerin aileleri yararına kermes düzenlemeyi kararlaştırdıklarını söyleyen Gürgiç, “Düzenlediğimiz kermese dar gelirli konutları olarak bilinen TOKİ konutlarındaki aileler büyük bir duyarlılık örneği göstererek katkı sundu. İmkanları kısıtlı olsa da ellerinden geldiğince, karınca kararınca yiyecekler yaparak kermese getirdiler. 1 gün açık kalan kermesimizde satılan yiyeceklerin gelirini Soma’da şehit olan madencilerin ailelerine gönderdik. Oradaki acıları dindirmek biraz zor ama bir nebze olsun yaraları sarmak istedik. Öğrencilerimiz harçlıklarından artırarak yardımlar yaptılar. Acılarının bir an önce dinmesini temenni ediyoruz.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×