'Altın çocuklar' ödüllerini aldı

Gümüşhane Bahar Koleji tarafından düzenlenen ve 250 öğrencinin girdiği 'Altın Çocuklar Yarışıyor' sınavının sonuçları belli oldu.

'Altın çocuklar' ödüllerini aldı

Gümüşhane Bahar Koleji tarafından düzenlenen ve 250 öğrencinin girdiği 'Altın Çocuklar Yarışıyor' sınavının sonuçları belli oldu. Sınavda birinci olan öğrenciye PC tablet, ikinci öğrenciye bisiklet, üçüncü olan öğrenciye fotoğraf makinesi 4. ve 5.'ye MP4 çalar, 6., 7., 8., 9. ve 10.'ya da MP3 çalar verildi.

Sınavda başarılı olan öğrencilerin eğitim gördüğü ilk üçe giren okullara yazıcı, ilk üçe giren öğretmenlerine de çeyrek altın hediye edildi.

Bahar Koleji Müdürü Yakup Yağcı, “Geçen sene yaptığımız sınava 150 öğrenci katılmıştı. Bu sene ise 250 öğrenci katıldı. Neredeyse sayı ikiye katlandı. Gümüşhane’ye teşekkür ediyoruz. Gümüşhane’deki 4. sınıf öğrenci sayısına göre yaklaşık olarak her iki öğrenciden biri bizim sınava girmiş oluyor. Geçen yıl SBS’de Gümüşhane’de okullar arasında birinci olduk ve ilk 10’da 4 öğrencimiz vardı. Bu yılki TEOG 1. sınavında da tüm branşlarda net ortalamasıyla okulumuz Gümüşhane’de il birincisi olmuştur. Yaptığımız tüm çalışmaları ülkemizin geleceği adına, öğrencilerimizin geleceği adına yapıyoruz. Başarımızda öğrencilerimizin olduğu kadar öğretmenlerimizin ve velilerimizin de emeği büyüktür. Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×