Altepe: Mustafakemalpaşa'ya yatırımlarımız sürecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yerel seçimlerin ardından büyükşehir sınırlarına girecek olan Mustafakemalpaşa’ya ziyaretinde, ilçenin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kalkınacağını söyledi.

Altepe: Mustafakemalpaşa'ya yatırımlarımız sürecek
17 Ocak 2014 Cuma 13:18

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yerel seçimlerin ardından büyükşehir sınırlarına girecek olan Mustafakemalpaşa’ya ziyaretinde, ilçenin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kalkınacağını söyledi.

    AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı'nda partililere seslenen Başkan Altepe, Büyükşehir sınırlarına dahil olacak ilçeler arasındaki Mustafakemalpaşa’nın sorunlarının artık daha rahat çözüm bulacağını söyledi. İlçedeki tüm eksiklere Büyükşehir’in elinin değeceğini, çalışmalarından ve ilçeyle ilgili projelerinden bahseden Başkan Altepe, "Artık sistem değişti. Mustafakemalpaşa’nın kalkınması konusunda Büyükşehir Belediyesi öncülüğü ve desteğinde çalışmalar gerçekleştirilecek. Artık daha fazla birlikte olacağız, yalnız değilsiniz. Mustafakemalpaşa’nın yanındayız. İlçede yerel değerlerimizi kullanacağız. Tarımda, hayvancılıkta, kırsalda, turizmde ve üretimde her alanda gelişme konusunda gereken neyse yapacağız. İl genelinde kalkınma büyükşehirlerle ve güçlü yerel yönetimlerle oluyor. Bursa’da bir sıkıntı yok. Büyükşehir Belediyesi olarak biz zaten hazırız. Sizler de bundan sonra bizim bir parçamızsınız. Osmangazi’de ne varsa Mustafakemalpaşa’da da o olacak. Türkiye, çok hızlı gelişiyor ve dünyada da yıldızı parlıyor." dedi.

    İlçelerde atılacak çok adım olduğunu ifade eden Başkan Altepe, "Bu dönemde güven ortamına ihtiyaç var, halkımız en güzel sonucu verir. Halk, kendi menfaati doğrultusunda en doğru kararı verir. Halkımız herşeyi görüyor, kimin severek, idealist olarak ve samimi çalıştığını görüyor. Hem yerelde hem genelde kalkınmayı hedefliyoruz. Yerel yönetimler olarak bize iş düşüyor. Belediye başkanları şehrin geleceğini hazırlıyor, şehre vizyon katıyor. Bursa olarak güçlü bir kentiz, her sorunumuzu çözeriz. Bu kentin sıkıntılarının altına biz gireriz, bu kentin içinden çıkan yerel yönetimler bu sorunları çözer. Türkiye’de yerel yönetimler konusunda önemli adımlar atılıyor. Mustafakemalpaşa da Bursa ile birlikte kalkınacak." diye konuştu.

    Başkan Altepe, parti binasındaki toplantının ardından Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile birlikte çarşı esnafını gezdi. Esnafla sohbet eden Altepe, vatandaşların sorunlarını dinledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×