Altepe, mazbatasını aldı, dualarla ikinci dönemine başladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ikinci 5 yıllık dönemine tarihi bina önünde düzenlenen törenle birlikte resmen başladı.

Altepe, mazbatasını aldı, dualarla ikinci dönemine başladı
07 Nisan 2014 Pazartesi 18:53

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ikinci 5 yıllık dönemine tarihi bina önünde düzenlenen törenle birlikte resmen başladı.

Recep Altepe, ikinci dönem için mazbatasını İl Seçim Kurulu’ndan aldı. Mazbatasını aldıktan sonra Heykel’deki tarihi binaya gelen Başkan Altepe, burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Yeni hizmet döneminin başlaması nedeniyle düzenlenen törende Başkan Altepe’ye, Bursa Milletvekili İsmet Su, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa’nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Barışık ile ilçe belediye başkanları da eşlik etti. Altepe, Bursa’nın tüm zamanların en güzel şehirlerinden biri olduğunu belirterek, “Bir Bursa evladı olarak, yapacağımız bu kutsal göreve ikinci defa seçilmenin onuru yaşıyorum. Bana bu onuru yaşattığınız için hepinize şükranlarımızı arz ediyorum” dedi. Bursa için belirledikleri vizyonu 5 yıl önce ortaya koyduklarını hatırlatan Başkan Altepe, "Doğal güzelliklerimize, yeşilimize, tarihi kültürel değerlerimize sahip çıkacağız’ dedik. Bu uğurda önemli çalışmaları gerçekleştirdik. Bursa her alanda dünya kenti olma yolunda ilerliyor. Tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bursa ile yatıp, Bursa ile kalkacağız. Her zaman halkımızla birlikte olacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bu halkı iktidara taşımaya devam edeceğiz. Halkımızın öncelikleri bizim önceliklerimiz olacak. Elbette makro ölçekli projelerimiz sürecek ama halkımızın önceliği olan projeler her zaman bizim önceliğimiz olacak." diye konuştu.

İLK TEBRİK ANNESİNDEN

Dünya kenti olma yolunda temelleri attıklarını hatırlatan Başkan Altepe, şöyle devam etti: "Bu sağlam temeller üzerine geleceğin inşasına başlıyoruz. Yapacak çok iş var. Hedefimiz dünya kenti Bursa’yı oluşturmak. Rakibimiz Avrupa şehirleri. Tüm gücümüzle çalışacağız. Uludağ ile kültür ve tarihimizle, sahillerimiz, tarım ve sanayi ürünlerimizle, Bursaspor’umuzla marka olacağız. Söylediklerimizde samimiyiz. Bu samimiyetimizi 10 yılda yaptıklarımızla gösterdik. İnşallah bu dönemde de ne söylediysek çok daha fazlasını yerine getireceğiz. Gerek şehir dışından erişilebilirlik, gerek şehir içi ulaşım, köprüler, kavşaklar, Bursa’nın demir ağlarla örülmesi, tarihi miras, yeşil alanlar, meydanlar, Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerimiz, 17 ilçemizde kırsal kalkınmanın sağlanması konusunda hazırladığımız projeleri bir bir uygulamaya geçiriyoruz."

Bursa'da ikinci döneme başlayan ilk belediye başkanı olan Altepe’yi bu mutlu gününde annesi Necla Altepe, eşi Hüsniye Altepe ve aile bireyleri de yalnız bırakmadı. Tarihi bina önündeki törenin ardından içeriye geçen Başkan Altepe, annesi Necla Altepe’nin elini öptü, hayır duasını aldıktan sonra birlikte yeni dönem için hazırlanan pastayı kesti. CİHAN

Altepe, mazbatasını aldı, dualarla ikinci dönemine başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×