Altepe: Kafkaslar ve Balkanlar'da yapacağımız çok iş var

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Başta Bursa olmak üzere Balkanlar ve Kafkaslar ile Türk nüfusunun bulunduğu tüm bölgelerde yapacağımız çok iş var.

Altepe: Kafkaslar ve Balkanlar'da yapacağımız çok iş var
11 Nisan 2014 Cuma 17:08

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Başta Bursa olmak üzere Balkanlar ve Kafkaslar ile Türk nüfusunun bulunduğu tüm bölgelerde yapacağımız çok iş var." dedi.

    Balkanlar’daki 11 ülkeyi temsil eden 14 derneğin bir araya gelmesiyle kurulan Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUMELİFED) Başkanı Selim Yedikardeş ve yönetim kurulu üyeleri, seçimlerden Bursalıların güvenini bir kez daha kazanarak çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Geçtiğimiz dönem Türk nüfusunun bulunduğu tüm coğrafyalarda hayata geçirdikleri çalışmalar nedeniyle bu dönem de Bursa’dan büyük bir beklenti olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de artık seçimlerin geride kaldığını ve önlerinde yapacakları çok işler bulunduğunu söyledi.

    Bursa’daki çalışmaların zaten hız kesmeden sürdüğünü dile getiren Başkan Altepe, "Balkanlar, Kafkaslar başta olmak üzere Türk nüfusunun bulunduğu tüm coğrafyalarda yapacak daha çok işimiz var. Çünkü bu bölgelerden de büyük bir beklenti var. Biz hizmette sınırları zaten çoktan kaldırmıştık. Artık bu coğrafyalardaki işlerde bizim görevimiz haline geldi. Bu çalışmalarımız kaldığı yerden devam edecek." dedi.

    Bal-Göç Genel Başkanı Doç.Dr. Yüksel Özkan da yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Başkan Altepe’yi ziyaret etti. Tophane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin 29 yıldır kardeşlik ilişkilerini sürdürdüğü Kulmbach Hans Wilsdorf Mesleki Eğitim Merkezi idareci ve öğrencileri de Başkan Altepe’yi ziyaret etti. Türk kültürünü yakından tanımak için Bursalı ailelerin evlerinde misafir edilen ve Bursa’daki sanayi tesislerinde yaptıkları stajı tamamlayan öğrenciler, programa sağladığı maddi manevi katkılar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Tophane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İsmail Başaran ile Kardeş Okul Çalışma Grubu Almanya Temsilcisi Reinhard Schuberth’in de katıldığı ziyarette konuşan Başkan Altepe, eğitim kurumları arasındaki kardeşlik ilişkilerinin de Bursa ve Türkiye’nin tanınması açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

    Her ne kadar iyi anlatılsa da Türkiye’ye gelmeyen yabancıların ülke hakkında doğru bilgilenemediğini ifade ede Başkan Altepe, "Bu nedenle bu tür işbirlikleri ve eğitim programlarını destekliyoruz. Bursa hem tarihi hem de sanayi birikimi nedenle başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinin dikkatini çeken bir şehir. İlk belediye başkanı seçildiğimde 300 olan yabancı şirket sayısının bugün 800’e ulaşması da bunun en önemli göstergesi. Ben hepinizin Bursa’dan iyi izlenimlerle ayrılmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×