Alperen Ocakları: Bu bir hedef saptırmadır

Alperen Ocakları Samsun Şubesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı yumruklu saldırı sonrası, saldırganın 'Alperen Ocakları' mensubu olduğunu söylenmesinin hedef saptırma olduğunu bildirdi.

Alperen Ocakları: Bu bir hedef saptırmadır
08 Nisan 2014 Salı 17:03

Alperen Ocakları Samsun Şubesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı yumruklu saldırı sonrası, saldırganın 'Alperen Ocakları' mensubu olduğunu söylenmesinin hedef saptırma olduğunu bildirdi.

Alperen Ocakları Samsun Şubesi'nden yapılan açıklamada, TBMM’de yaşanan söz konusu saldırının Alperenleri derinden üzdüğü belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: “Saldırganın, olayın ardından, önce ‘BDP’li, sonra ‘BBP’li ve Alperen Ocakları mensubu olduğunu söylemesi hedef saptırma ve Alperen Ocakları ismini lekeleme girişiminden başka bir şey değildir. Gerek genel merkezimizle ve gerekse ilgili tüm teşkilatlarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, saldırganın kurumumuzla hiçbir şekilde irtibatının olmadığı, herhangi bir üyeliğinin bulunmadığı tespit edilmiştir.

Alperen Ocakları mensuplarının şiddete karşı tavrı herkes tarafından bilinmektedir. Samsun’da eski adıyla DTP Milletvekili Ahmet Türk’ün yumruklanması neticesinde ilk tepkiyi veren sivil toplum kuruluşu Alperen Ocakları’dır. Medeniyetlere üstünlüğün ve fikirleri ifade etmenin en kalıcı ve sağlam yolunun ikna olduğunun idrakinde olan Alperenler, şiddetin hiçbir tarafa fayda sağlamayacağını çok iyi bilmektedirler. O nedenle Alperen Ocakları mensuplarının bu ve benzeri olaylara karışması kabul edilemez bir durumdur. Hiçbir arkadaşımızın da böyle bir saldırganlıkla kendini ifade etmesi mümkün değildir. Sizin de malumunuzdur ki bir sivil toplum kuruluşu olarak kapımız herkese sonuna kadar açıktır. Fakat yapılarımız art niyetli şahısların barınamayacağı kadar güvenli, samimi ve iyi niyetli kadrolardan oluşmaktadır. O nedenle ne bizim ne de diğer teşkilatlarımızın arasında bu tarz saldırgan kişilerin barınması mümkün değildir. Daha öncesinde de Alperen Ocakları ismi birtakım olaylarla anılmış fakat yargı sürecinin sonunda Alperen Ocakları mensuplarının olaylarla ilgisi olmadığı açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Ülkemizde kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen birtakım yerli ve yabancı odakların bu ve benzeri provokatif girişimlerini sağduyulu milletimiz dikkate almayacaktır.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×