Alpaslan Ali Can Koleji’nin TEOG başarısı velileri sevindirdi

Ortaokul 8. sınıflara yönelik uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOGS) Burdur Özel Alpaslan Ali Can Koleji’nin sınava giren 32 öğrencisinden 23’ünün 102 puan üzerinde sonuç alması öğretmen ve velileri sevindirdi.Öğrenci...

Alpaslan Ali Can Koleji’nin TEOG başarısı velileri sevindirdi
04 Mayıs 2014 Pazar 15:43

Ortaokul 8. sınıflara yönelik uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOGS) Burdur Özel Alpaslan Ali Can Koleji’nin sınava giren 32 öğrencisinden 23’ünün 102 puan üzerinde sonuç alması öğretmen ve velileri sevindirdi.

Öğrenci velileri, başarıda emeği olan okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti. Son sınıf öğrencilerinden Hasan Alp Çetin isimli öğrencinin velisi Ömer Çetin, “Burdur eğitimde son 10 yıla damgasını vuran bir şehir. Bunda hem öğrencilerin, hem velilerin, hem özel eğitim kurumlarının, en önemlisi de fedakar öğretmenlerin çok büyük emeği var. Bu öğretmenlere bize yaşattıkları gururdan dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Okulun sınava katılan son sınıf öğrencilerinden 32 öğrencinin 120 soruda 105.56 doğru ortalamasına ulaştığı görüldü. Okulun 8. sınıf öğrencisi Elif Açıkalan, 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasındaki yerini aldı. Aynı okuldan Hasan Alp Çetin ve Esma Nur Koçoğlu ise 120 sorudan bir yanlış çıkararak büyük bir başarıya imza atmış oldu.

Konu ile ilgili bilgi veren Özel Alpaslan Ali Can Ortaokulu Müdürü Uzman Öğretmen Aydın Demirci, "Eğitim ve öğretim çalışmalarının her alanında olmaya gayret ediyoruz. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken sadece akademik yönlerini değil onların sosyal, sportif ve kültürel alanlarda da gelişimlerini önemsiyoruz. Bu dönem yapılan TEOG sınavında öğrencilerimizin kitapçıklarını kendimiz inceleyip bir değerlendirme yaptık. Gördüğümüz sonuçlar gerçekten bizleri çok sevindirdi.” şeklinde konuştu. Her konuda kendilerine destek veren okul aile birliği ve öğrenci velilerine desteklerinden dolayı teşekkür eden Demirci, gerçek başarının devamlılıkla olacağını, bu konuda da okul olarak her türlü gayreti göstereceklerini sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×